Jug Co pokazao da se protiv moćnog Pro Recca može igrati

3

Fantastična atmosfera, fantastična igra u Gružu. U velikom derbiju sedmog kola skupine B Lige prvaka, pred više od 1500 gledatelja, Jug CO i Pro Recco remizirali su 5-5

Kada europski prvak, momčad puna igrača ekstra klase na utakmici zabije samo pet golova jasno je da su jugaši odigrali fenomenalnu obranu na čelu sa svojim kapetanom Markom Bijačem koji je 'spustio roletu' posljednje dvije četvrtine i na kraju skupio dvanaest obrana. Jugaši su mogli možda i bolje prodi obzirom na dva zapucana peterca, dvije promašene kontre jedan na nula, ali kad se sve zbroji rezultat je realan. Odmah do fantastičnog Bijača bio je Felipe Perrone koji je nosio igru prve dvije četvrtine u kojima je zabio tri gola po jedan su dodali Xavi Garcia i Paulo Obradovid koji je postigao gol za izjednačenje 5:5. 'Ovo su utakmice koje odigraš malo puta u životu. Drago mi je da smo uspjeli odigrati na visokom nivou.

Nismo uspjeli pobijediti, ali kad gledaš protiv kojih smo igrača igrali moramo biti zadovoljni. Naša je igra u odnosu na Rijeku bila na jednom drugom nivou i vidi se da ulazimo u pravu formu što se sezona bliži kraju', kazao je Jugov Brazilac Felipe Perrone. 'Kad igraš protiv velike momčadi kao što je Jug, pred ovakvom publikom moraš biti zadovoljan kada nisi izgubio utakmicu. Meni je osobno ovo prvi put da Dubrovnik napuštam neporažen. Svaki put s Reccom izgubio sam ovdje. Jedini put kad sam pobijedio ovdje bilo je nedavno s reprezentacijom Italije. Za mene je ovo napredak', kroz smijeh je rekao kapetan Pro Recca Stefano Tempesti.

U ostalim utakmicama skupine B, Szolnoki je bio bolji od Galatasaraya 16:7 dok je OSC slavio protiv Partizana 10:8. Na tablici vode Pro Recco i Jug CO s po 16 bodova, tredi je Szolnoki sa 15, OSC ima 9, Partizan 6 dok je Galatasaray i dalje bez bodova. Sljededi ispit jugaša biti de 16. travnja kada gostuju u Szolnokiju u utakmici koja de vjerojatno odlučivati tko de od dva suparnika na Final six krenuti s pozicije broj dva.

Varaždin - Dinamo 0-1: Vidović izvukao 'modre', Dabro ih propustio šokirati u završnici
NOĆENJE NA VRHU

Varaždin je zadnji put zaustavio Dinamo na domaćem terenu, a mogao je to napraviti i ovaj put da je Dabro kaznio grešku Theophilea. Vidović je zabio pobjednički gol za samo 53 sekunde u drugom poluvremenu

Redar izbacio dječaka s terena, Ristovski ga preoteo! U loži poludjeli: 'Radio je svoj  posao'
NEPOTREBNA SCENA

Redar izbacio dječaka s terena, Ristovski ga preoteo! U loži poludjeli: 'Radio je svoj posao'

Pljesak je zamijenio zvižduke, a Ristovski se iskazao još jednom gestom, koju će dječak sigurno upamtiti. A na tribinama je predstojnik Zajecovog ureda ušao u žustru raspravu s direktorom Varaždina
VIDEO Je li ovo najbolji gol u HNL-u ove sezone?! Pogledajte nezaustavljivi projektil Ekonga
SAŽETAK ISTRA - SLAVEN

PULA - Nogometaši Istre 1961 pobijedili su Slaven Belupo 3-0 u Puli u utakmici 32. kola HNL-a. Puljani su poveli u šestoj minuti golom Eliasa Fileta iz penala. Emmanuel Ekong u 15. minuti zabio je možda i najbolji gol u HNL-u ove sezone nezaustavljim projektilom s barem 25 metara daljine. A za konačnih 3-0 lopta se odbila od golmana Slavena Ivana Sušaka.