Jug pobijedio Jadran, Radnički na peterce svladao Mladost

Jugaši su do pobjede u drugom polufinalu došli zahvaljujući boljoj igri u drugoj i trećoj četvrtini. Kad je momčad Vjekoslava Kobešćaka povela s 11-6 u 22. minuti, pobjednik je praktično odlučen

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO i Radničkog iz Kragujevca borit će se za naslov prvaka Regionalne vaterpolske lige, nakon što su u subotnjim polufinalima na završnom turniru u Zagrebu Dubrovčani svladali splitski Jadran s 12-10 (3-3, 5-2, 3-2, 1-3), a Kragujevčani u raspucavanju peteraca pobijedili Mladost s 14-13 (0-2, 1-1, 5-2, 2-3, 6-5).

jug 02:23

Jugaši su do pobjede u drugom polufinalu došli zahvaljujući boljoj igri u drugoj i trećoj četvrtini. Kad je momčad Vjekoslava Kobešćaka povela s 11-6 u 22. minuti, pobjednik je praktično odlučen. Splićani su do kraja dvoboja sveli zaostatak na dva pogotka, ali nisu po drugi put u tjedan dana uspjeli pobijediti favorizirani Jug, kao što je to bio slučaj na nedavnom gostovanju u Gružu u utakmici hrvatskog prvenstva.

Vaterpolisti Juga obranili naslov prvaka Hrvatske

Najzaslužniji za pobjedu Juga bio je Loren Fatović koji je postigao šest od 12 pogodaka dubrovačke momčadi. Po dvaput su mrežu zatresli Xavi Garcia i Hrvoje Benić. Kod Jadrana su najbolji bili Jerko Marinić Kragić s četiri te Marin Delić s tri pogotka.

Počinje regionalni vaterpolski 'creme de la creme' u Zagrebu

Jug se tako probio do svog 12. finala Regionalne vaterpolske lige u kojem će tražiti put prema svom petom naslovu, a prvom nakon 2018. Radnički je prvi srpski klub koji će se boriti za naslov prvaka u ovom natjecanju.

Nedjeljni program na bazenu uz Savu počet će  17.15 sati utakmicom za treće mjesto u kojoj će se sastati domaća Mladost i splitski Jadran. Finalni dvoboj Juga i Radničkog na rasporedu je od 19 sati.

Vaterpolist Juga ozlijedio igrača Mladosti: Poslao ga u bolnicu!