Juranović pogodio vratnicu, a Berlin prekinuo niz od 12 poraza

4

Musina je Benfica ostala bez šanse za ulazak u osminu finala, a Napoli ima još neizvjesne dvije utakmice na mogućem putu do tog cilja. U skupini D Real Sociedad je u San Sebastianu svladao Benficu 3-1

Nogometaši Napolija nisu potvrdili ulogu favorita te su pred svojim navijačima odigrali 1-1 protiv Union Berlina u četvrtom kolu skupine C Lige prvaka.

Pobjedom se Napoli mogao približiti osmini finala, a ovako ispred sebe ima još neizvjesne dvije utakmice na mogućem putu do tog cilja. Union Berlin je napokon izbjegao poraz nakon što je izgubio čak 12 utakmica u nizu, kombinirano u Bundesligi, DFB Pokalu i Ligi prvaka.

VIDEO Ludnica u Kopenhagenu! United imao pobjedu u džepu, nevjerojatan preokret Danaca...
VIDEO Ludnica u Kopenhagenu!  United imao pobjedu u džepu,  nevjerojatan preokret Danaca...

Napoli je potpuno dominirao u prvom poluvremenu koje je okončao s minimalnim vodstvom 1-0. Prvi put gostujuća mreža se zatresla nakon pola sata igre kada je iz blizine glavom pogodio Zambo Anguissa. No, gol je poništen zbog prethodnog prekršaja u napadu Di Lorenza.

Champions League - Group C - Napoli v 1. FC Union Berlin

Goste je spašavao i okvir vrata, a na kraju je Union Berlin nesretno primio gol u 39. minuti. Strijelac za 1-0 je bio Politano od kojeg se lopta odbila u mrežu. Jedinu pravu šansu gosti su imali u nadoknadi prvog dijela kada je hrvatski reprezentativac Josip Juranović, iz slobodnog udarca s 20-ak metara, pogodio vratnicu. Juranović je, inače, kasnije zamijenjen u 64. minuti.

Pušić je treći Hrvat koji je srušio Barcelonu! Pogledajte čudesnu akciju za gol od 28 dodavanja

U nastavku je i dalje dominirao Napoli, ali su gosti iz Berlina postali itekako opasni u kontranapadima te su jedan takav realizirali. U 52. minuti za 1-1 je pogodio Fofana. Do kraja je Napoli pokušavao doći do drugog gola i kompletna tri boda, ali nije uspio.

Sociedad uvjerljiv

U skupini D Real Sociedad je u San Sebastianu svladao lisabonsku Benficu 3-1 čime je uvelike zakoračio prema osmini finala. Real Sociedad je pitanje pobjednika riješio u uvodnih dvadeset minuta. Toliko je, naime, trebalo vremena za tri pogotka domaće momčadi.

Champions League - Group D - Real Sociedad v Benfica

Prvo je Mikel Merino glavom u šestoj minuti pogodio za 1-0, potom je Mikel Oyarzabal u 11. iskoristio pogrešku gostiju te povećao na 2-0, dok je najljepši gol postignut u 21. minuti. Tada je baš sve napravio Barrenetxea koji je iskosa precizno i snažno pogodio suprotni kut za 3-0.

Nevjerojatna statistika Cityja u Ligi prvaka. Ovo se dogodilo tek drugi put u posljednjih 9 godina

Mogla je Benfica i gore nastradati u prvih 45 minuta koje je domaćin odigrao kao u transu. Poništen je jedan gol Real Sociedadu, dok u 29. minuti Brais Mendez nije realizirao jedanaesterac za 4-0.

U nastavku je Benfica došla do daha, ali jedino je uspjela smanjiti na 1-3 i to golom Rafa Silve u 49. minuti. Od 64. za goste je zaigrao hrvatski reprezentativac Petar Musa. Ovim porazom Benfica je izgubila svaku šansu za osminu finala te joj ostaje tek moguća borba za trećim mjestom i Europskom ligom.