Komentari 16

Jurićeva Verona srušila Atalantu

Nakon dva susreta bez pobjede, Verona Ivana Jurića došla je do velikog trijumfa u Bergamu! Verona je sjajnom predstavom srušila Atalantu 2-0 u 9. kolu Serie A i sada je na šestom mjestu samo dva boda od Juventusa.

POGLEDAJTE VIDEO:

Ivan Jurić 03:26

Prvo poluvrijeme prošlo je u znaku domaćina, koji je, danas bez Maria Pašalića u sastavu, dominirao prvih 45 minuta. Boško Šutalo nije ulazio u igru.

Dva pokušaja bila su vrijedna spomena - prvi Josipa Iličića kada je u 18. minuti pucao iznad prečke, a drugi kada se Papu Gomez prošetao kroz Veroninu obranu, opasno tukao, ali mu je gostujući golman Silvestri sjajno obranio pokušaj.

Ivan Jurić je na poluvremenu stisnuo redove, dao nove upute svojim nogometašima i drugačija Verona izašla je u nastavku. Već u 53. minuti Veloso je pogodio prečku, a u 60. Jurić je skočio od sreće kada je sudac Davide Massa svirao penal. Neoprezan je bio Rafael Toloi. Odgovornost je preuzeo Veloso te fino, hladno pogodio desne rašlje.

Tu Jurićeva igra nije stala. Verona je izgledala zaista sjajno, kompaktno, Atalanta je bila nemoćna i premda je većinski držala loptu u nogama nikako nije mogla realizirati prednost u posjedu.

Priča je bila gotova kada je Zaccagni sjajno istrčao kontru u 83. minuti, odlično primio loptu pa mirno realizirao u suprotni kut.

Verona je tako izbila na 6. mjesto (15) i samo ju dva boda dijeli od petoplasiranog Juventusa (17), koji je u ranijem terminu kiksao protiv Beneventa.