Komentari 18

Juve i Milan teško do bodova, nastavljaju utrku za prvenstvo

Juve i Milan teško do bodova,  nastavljaju utrku za prvenstvo
6

Teško izborenim, ali zasluženim pobjedama izborenim golovima u posljednjih deset minuta Juventus i Milan nastavljaju međusobnu utrku za naslov talijanskog prvaka...

Apsolutnu terensku dominaciju nad svojim protivnicima iskazao je vodeći dvojac Serije A u odgođenim utakmicama 33. kola. Po 71 posto posjeda lopte i Juventusa i Milana na koncu im je donijelo minimalne 1-0 pobjede nad Genoom odnosno Cesenom.

Milan se na San Siru dugo mučio s momčadi koja se bori za opstanak, a zadnjih dvadesetak minuta imali su i igrača više jer je drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton u 73. minuti zaradio srpski napadač u redovima Genoe Boško Janković. Gol vrijedan tri boda postignut je u 86. minuti, nakon što je ubačaj Emanuelsona s lijevog boka na drugu vratnicu proslijedio Ibrahimović, a tamo je snažnim udarcem iskosa s desne strane ispod gostujućeg golmana Freija Kevin-Prince Boateng ubilježio svoj 5. gol sezone u Seriji A.

Svega nešto ranije, u 80. minuti, do tri boda kod posljednjeplasirane Cesene stigao je Juventus, a veliko slavlje momčadi Antonija Contea donio je posuđeni Romin napadač Marco Borriello svojim prvim golom sezone. Centaršut s desne strane glavom je na nogu Borriella spustio Mirko Vučinić, a ovaj je odmjerenim udarcem lijevom nogom pogodio dalji kut nemoćnog gostujućeg golmana.