Komentari 54

Juventus je pobjegao na +7, Milan slavio četvrti put u nizu

1

Milan je došao već do četvrte uzastopne pobjede u Seriji A. Na San Siru je s 4-1 srušio Pescaru koja si je sama uspjela zabiti dva gola. Vukušić je igrao do 64. min.

Nogometaši Juventusa iskoristili su subotnji poraz Intera i domaćom pobjedom protiv Atalante (3-0) u 17. kolu Serije A pobjegli mu na sedam bodova prednosti na vrhu ljestvice...

Istina, ukoliko u nedjeljnoj večernjoj utakmici pobijedi Bolognu, najbliži pratitelj "staroj dami" će biti Napoli koji će u tom slučaju zaostajati pet bodova.

Rutinski je Juventus odradio posao protiv Atalante, već nakon 27 minuta je imao prednost 3-0 i zaključio priču. Još kad je u 31. minuti Thomas Manfredini dobio drugi žuti karton, bilo je jasno da domaćima nastavak neće biti nimalo stresan. Mirko Vučinić je doveo Torineze u vodstvo već u drugoj minuti, a u 14. je Andrea Pirlo četvrti put ove sezone zabio izravno iz slobodnog udarca. Claudio Marchisio je zatvorio priču o pogocima preciznim udarcem s 20-ak metara.

Milan je došao već do četvrte uzastopne pobjede u Seriji A. Na San Siru je s 4-1 srušio Pescaru koja si je sama uspjela zabiti dva gola. Antonio Nocerino je već nakon 33 sekunde osigurao prednost "rossonerima", što je drugi najbrži pogodak ove sezone. Elvis Abbruscato je u 51. minuti smjestio loptu u vlastiti mrežu, a njegov je primjer u 79. slijedio i Jonathas. Prije toga je u 56. minuti Christian Terlizzi glavom smanjio vodstvo domaćih, a konačnih je 4-1 svojim 14. pogotkom sezone postavio prvi strijelac lige Stephan El Shaarawy. Naš Ante Vukušić je igrao za Pescaru do 64. minute.

Roma je nakon četiri uzastopne prvenstvene pobjede pala u Chievu (1-0), a jedini je strijelac u 87. minuti bio Sergio Pellissier.

Fiorentina je skočila na peto mjesto, deklasiravši u toskanskom derbiju Sienu s 4-1. Veteran Luca Toni je zabio dva za "viole" i sada na kontu ima šest prvenstvenih golova ove sezone.

Serie A, 17. kolo:

• Fiorentina - Siena 4-1 (Toni 16, 79, Pizarro 19 - 11m, Aquilani 45 / Reginaldo 70)
  • Milan - Pescara 4-1 (Nocerino 1, Abbruscato 51-ag, Jonathas 79-ag, El Shaarawy 81 / Terlizzi 56)
  • Catania - Sampdoria 3-1 (Paglialunga 55, Bergessio 65, Castro 90 / Maresca 29 - 11m)
  • Chievo - Roma 1-0 (Pellissier 87)
  • Genoa - Torino 1-1 (Granqvist 29 / Bianchi 19)
  • Juventus - Atalanta 3-0 (Vučinić 2, Pirlo 14, Marchisio 27)
  • Parma - Cagliari 4-1 (Belfodil 21, 86, Biabiany 54, Valdes 65 - 11m / Sau 20)