Komentari 6

Juventus prodajom Buffona skuplja za Messija

1

Plan čelnika Juventusa je u jednoj od sljedećih dviju sezona skupiti 75 milijuna eura i poslati službenu ponudu Barceloni za Messija

Tuttosport je u petak mnogo prostora posvetio velikom Juventusovom cilju. Naime, klub iz Torina ima zacrtanu ideju da 2011. godine kupi Lionela Messija iz Barcelone.
Andrea Agnelli (33), jedan od čelnih ljudi torinskoga nogometnog kluba, izjavio je da je dovođenje Messija u Juventus njegov najveći san, a ta novogodišnja želja gotovo se premetnula u sveti cilj Juventusa koji se rijetko odlučivao za kupnju velikih zvijezda, već je novac trošio lukavije i skromnije. Plan je u jednoj od sljedećih dviju sezona skupiti 75 milijuna eura i poslati službenu ponudu Barceloni. Jedan dio bi skupljali posredstvom otvaranja novog stadiona koji bi trebao biti u funkciji od 2011. godine, a sponzorski ugovori bi sigurno u njihovu blagajnu donijeli mnogo milijuna. Drugi načina zarade je, kako u subotu mnogi najavljuju, prodaja ponajboljeg svjetskog vratara Gianluigija Buffona. Poznato je da Manchester City nudi čak 100 milijuna za najboljega talijanskog vratara, što znači da bi Juventus i ranije mogao doći do novaca s kojim bi krenuli u agresiju na Messija. Postoji u svemu i jedan "mali" problem. Ekspresno provedena anketa među navijačima Juventusa govori da bi 52 posto navijača radije u klubu imali Buffona nego Messija. No, nije mala stvar se uhvatiti i za onih 48 posto koji misle da bi Messi bio pravi Juventusov pogodak.