Komentari 6

Kaka iz penala: Egipćani umalo iznenadili Brazilce

3

Golom iz penala u 90. minuti za 4-3 Kaka je svom Brazilu donio pobjedu nad Egiptom u prvom nastupu na nogometnom Kupu konfederacija

Utakmica je igrana na Free State stadionu u Bloemfonteinu kao prvi dvoboj skupine B generalne probe uoči Svjetskog prvenstva sljedeće godine. Sva su četiri gola Južnoamerikanci aktualnome afričkom prvaku zabili nakon prekida. U njegovu trogodišnjem izborničkom mandatu Dungina momčad dosad nije primila tri gola u jednoj utakmici. Poveli su Brazilci golom Kake već u petoj minuti, da bi na 1-1 izjednačio napadač dortmundske Borussije Mohamed Zidan udarcem glavom. S dva su nova pogotka Dunginu momčad do 3-1 vodstva doveli Luis Fabiano i Juan, obojica udarcima glavom nakon skraćenih kornera. Egipćani su s dva sjajna gola reagirali na početku nastavka utakmice: najprije je na 3-2 smanjio Shawky pogotkom s ruba 16-erca, da bi potom Zidan svojim drugim golom, na asistenciju Abu Treike, izjednačio na 3-3 u 55. minuti. Kaka je konačno iz penala zabio za 4-3 u 90. minuti. Prethodno je zbog crvenog kartona isključen El Mohamadi, nakon što je na gol-crti rukom zaustavio udarac glavom Lucija, opet glavom i opet nakon prekida.

Kup konfederacija, B skupina, 1. kolo:
Brazil – Egipat 4-3 (Kaka 5, 90-11m, Luis Fabiano 12, Juan 37 / Zidan 9, 55, Shawky 54)