Komentari 24

VIDEO Mladi 'vatreni' se golom u 96. minuti plasirali na Euro!

Selekcija koju je Marijan Budimir naslijedio od Roberta Jarnija svladala je Irsku 5-0, što je, u kombinaciji s porazom Njemačke od Portugala 3-2, "vatrenima" za jedan gol bolju gol-razliku donijelo drugo mjesto

Nevjerojatan rasplet elitne runde kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo do 17 godina. Hrvatska je ušla s malim šansama, trebala je nadoknaditi pet golova lošiju gol razliku uoči zadnjeg kola, pobijediti Irsku visokom gol-razlikom i navijati za što uvjerljiviji poraz Nijemaca od rasterećenog Portugala kako bi završila drugoplasirana i nastavila nade u završni turnir, od kojih samo najlošiji drugoplasirani otpada. Do 77. minute to se činilo nemogućim jer je Hrvatska vodila samo 2-0, a Njemačka imala remi koji joj je donosio prolazak. A onda - ludnica.

POGLEDAJTE VIDEO: Veselje u svlačionici

Slavlje U17 hrvatske reprezentacije 00:18

Na sreću po izabranike Marijana Budimira, koji je naslijedio Roberta Jarnija, Hrvatska je do kraja zabila još tri gola Ircima u Portugalu i pobijedila 5-0, a Portugal pobijedio Njemačku 3-2 pa je Hrvatska za jedan gol završila ispred Nijemaca. Peti gol zabio je igrač Bayerna Ljubo Puljić u šestoj minuti nadoknade za veliko veselje "vatrenih" i prolazak na gol-razliku. Naime, da je ostalo 4-0, ispali bismo na žute kartone, gol-razlika između Hrvatske i Njemačke bila bi identična.

Taj je gol Hrvatskoj, dakle, donio plasman na završni turnir koji se igra od 20. svibnja do 5. lipnja na Cipru jer će najmanje jedna selekcija biti iza njih, Belgija s gol-razlikom -1. Hrvatska je završila s gol-razlikom +2. Dva gola zabio je napadač Dinama Mislav Ćutuk, a po jedan njegov klupski suigrač Marko Zebić i Patrik Marić iz Slaven Belupa.

Ždrijeb skupina Eura je u srijedu, 3. travnja.