Komentari 88

Sramota u Istri: Slomljeni nos, masovna tučnjava pa prekid...

5

U Labinu je u 16. kolu 1. HRL utakmica između Mladog Rudara i Moslavine samo dvije sekunde prije kraja prekinuta. Razlog? Slomljen nos i opća tučnjava igrača

Utakmica 16. kola 1. HRL u Labinu između domaćeg Mladog Rudara i Moslavine iz Kutine prekinuta je samo dvije sekunde prije samog kraja. Razlog prekida je opća tučnjava igrača na samom kraju utakmice što se doista rijetko viđa na rukometnim terenima. Pogotovo onima u Hrvatskoj.

Najteže je nastradao domaći igrač Kristijan Matulja koji je sa slomljenim nosom završio u pulskoj bolnici. Nokautirao ga je gostujući igrač Jurić što je bio povod za masovni boksački meč u kojem su sudjelovali gotovo svi igrači obje momčadi te navijači na tribinama. U 'borbu' se uključio i već ranije isključeni Leon Šušanj koji je s tribine uskočio u gužvu.

Opća tučnjava na parketu je trajala gotovo pet minuta, a nakon što su se strasti smirile utakmica je prekinuta pri rezultatu 21-21. No utakmica bi mogla biti registrirana 10-0 za domaćina jer su gužvu prema iskazu nadzornika iz Metkovića izazvali gostujući igrači. Naime, rukometaši Moslavine u posljednjoj su kontri Matulja gurnuli na gostujuću klupu pri čemu je i slomio nos. Bio je to povod za opću tučnjavu svih igrača na terenu i već opisani prekid utakmice dvije sekunde prije kraja.

Zanimljivo, nadzornik je zabilježio da je sve organizirano prema propisima, ali čak ni desetak zaštitara i velik broj policajaca nije uspio spriječiti incident. U Labin je došao i velik broj navijača iz Kutine, no jedan od njih nije mogao ući u dvoranu jer je imao čak 3,1 promila alkohola u krvi. Nadzornik je od domaćih prijavio Šušnja, pomoćnog trenera Batinića i golmana Tursunovića te gostujuće igrače Horvata, Đozu i Masneca.