Komentari 18

Katastrofa Hajduka! - Rijeka zabila četiri komada

1

Preko Škore, Sharbinija, Ivanova i Đalovića Riječani su došli do sigurne i uvjerljive 4-0 pobjede protiv Hajduka, koji tone sve dublje...

Pod stijenama Kantride Hajduk je u subotu navečer teško stradao i vrlo vjerojatno se oprostio od naslova prvaka za ovu sezonu. Rijeka je, s druge strane, oduševila atraktivnom, napadačkom i učinkovitom igrom, kojom je doslovce pomela Splićane.
Zlatko Dalić je utakmicu počeo s četiri napadača (Škoro, Đalović, Ivanov, Bule) i dva "fina" veznjaka (Sharbini, Šafarić). Sergije Krešić je u napad postavio samo Kalinića, a napadači Bartolović i Verpakovskis igrali su tko zna što. Hrabrost se Daliću brzo isplatila, s obzirom na to da je Rijeka povela već u 24. minuti. Glavom je mrežu Tomića pogodio Alen Škoro. Osim gola, imali su Riječani još nekoliko lijepih prigoda, ali nisu zabijali.
Sve do 51. minute. Tada se Ivanov zagradio, ostavio loptu kapetanu Anasu Sharbiniju, a ovaj je odlično opalio sa 22-23 metra. Golman Tomić imao je loptu na ruci, ali udarac je bio prejak. Jurica Buljat se u 80. minuti pobrinuo da Hajduk primi i treći gol. Neoprezno je srušio Đalovića u šesnaestercu, a loptu je s bijele točke u mrežu pospremio Georgi Ivanov. Točku na "i" stavio je Đalović, koji je glavom zabio nakon što su se Riječani gotovo minutu poigravali s katastrofalnim Splićanima.
Agonija Hajduka se nastavlja, za sljedeći tjedan je najavljena peticija Torcide, koja traži smjene na čelu kluba.

RIJEKA - HAJDUK 4-0
(Škoro '24, Sharbini '51, Ivanov '80, Đalović '90)

TABLICA: 1. Dinamo 24, 2. Rijeka 20, 3. Zadar 17, 4. Hajduk 16, 5. S. Belupo 13, 6. Šibenik 11, 7. Osijek 11, 8. Zagreb 11, 9. Cibalia 11, 10. Inter 7, 11. Međimurje 4, 12. Varteks.