Komentari 9

Kiel uvjerljivom pobjedom nad Zagrebom u polufinale

5

Rukometaši CO-a Zagreb nisu uspjeli pobijediti Kiel u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka. Nijemci idu dalje uvjerljivom pobjedom 31-27

Rukometaši Zagreba podlegli su atmosferi u Sparkassen Areni u odlučujućoj utakmici polufinala Lige prvaka. Kvalitetniji Kiel je od početka bio konkretan, znao je probiti obranu 3-2-1 i lakoćom postizao golove. Nezaustavljivi Klein sa šest golova u prvom poluvremenu najzaslužniji što je Kiel već nakon 30 minuta vodio 17-11. Golman Omeyer bio je konstanta od početka do kraja, skupio je 15 obrana, a pridoda li se tome brzopletost zagrebaša i nekoliko jeftinih promašaja, ne čudi uvjerljiva pobjeda Nijemaca.
U drugom poluvremenu, ponajviše zahvaljujući golovima Valčića i Horvata, Zagreb se uspio približiti do 22-19 u, no za nešto više nije bilo snage. Tad je Omeyer Kopljaru obranio najvažniju loptu u utakmici, a Kiel se nastavio rezultatski odvajati i mirno privoditi utaklmicu kraju. Kiro Lazarov sa sedam golova prvi je strijelac utakmice, no većinu je zabio iz sedmeraca i na kraju kad je sve bilo nebitno. Kod Kiela najbolji strijelci bili su Klein i Jicha sa šest golova.
- Kvalitetnija su momčad i zasluženo su prošli. Mi trebamo ostati na okupu, imamo kvalitetu, uz jedno-dva pojačanja mogli bismo biti opasniji druge godine - rekao je trener Senjanin Maglajlija, koji je dodao kako je danas zadovoljniji igrom nego u prvoj utakmici.
- Loše smo otvorili utakmicu, radili smo gluposti. Drugo je poluvrijeme bilo korektno, no nismo mogli nadoknaditi pogreške iz prvog dijela - dodao je Domagoj Duvnjak i zaključio:
- Žao mi je što smo izvukli baš njih, zaista su bolji.