Kiks Intera već na startu, Milan uvjerljiv kod Genoe

1

Autogol Cordobe u 90. minuti donio je Udineseu veliki bod protiv Intera na San Siru. Milan je, pak, sezonu započeo sigurnom pobjedom

Navijači aktualnog talijanskog prvaka Inter Milana doživjeli su neugodno iznenađenje već na samom startu nove sezone. Inter je doma na San Siru protiv Udinesea odigrao samo 1-1. Domaćin su vrlo rano u 9. minuti poveli 1-0 golom Stankovića, no autogol Cordobe u 90. minuti osigurao je Udineseu veliki bod u Milanu. Puno zadovoljniji rezultatom u 1. kolu može biti Interov gradski rival i europski prvak AC Milan. 'Rossoneri' su bez greške odradili gostovanje kod Genoe i slavili s uvjerljivih 3-0. Dva gola zabio je Kaka, a jedan Ambrosini. Dario Šimić nije bio u sastavu Milana, dok je cijelu utakmicu za Genou odigrao Ivan Jurić. Sezonu je pobjedom otvorila i Sampdoria, Hajdukov protivnik u 2. pretkolu Kupa Uefe. Momčad Waltera Mazzarija pobijedila je u gostima Sienu 2-1. Igor Budan u dresu Parme igrao je protiv Catanie do 74. minute. Hrvatski reprezentativac nije zabio gol, a susret je okončan rezultatom 2-2. REZULTATI 1. KOLA: Inter - Udinese 1-1, Genoa - Milan 0-3, Fiorentina - Empoli 3-1, Parma - Catania 2-2, Reggina - Atalanta 1-1, Siena - Sampdoria 1-2, Napoli - Cagliari 0-2, Palermo - Roma 0-2