Komentari 21

Knock-out kopačkom: Butt izabrao pogrešnu utakmicu

6

Sredinom prvog poluvremena Thierry Henry je, u želji da zabije gol, uklizao prema drugom golmanu Bayerna i brutalno ga faulirao s obje kopačke

Bayern je u tim trenucima već bio u minusu od dva gola, Messi i Eto'o napravili su najveći dio posla do 12. minute. Ali Barci nije bilo dovoljno. Andres Iniesta je u 24. minuti pronašao Thierryja Henryja, ovaj se sjurio u šesnaesterac, pucao i promašio. Na loptu je morao uklizati, zbog brzine se nije mogao zaustaviti. Proklizao je na leđima, a u susret mu je išao golman Bayerna Hans-Jörg Butt. Henry nije uspio iskontrolirati pokrete i s obje kopačke je posred glave pogodio nesretnog Butta. Prizor na koji treba staviti oznaku "nije za mlađe od 18"... Butt je ostao ležati nekoliko minuta, krv je curila iz nekoliko mjesta na glavi, liječnici su ga pokušavali "zakrpati". Istodobno je koji metar od njega ležao i Henry, i on se ozlijedio u ovom ružnom sudaru. Francuz je nastavio utakmicu, što se i očekivalo, no veliko je iznenađenje što je uskoro ustao i Butt i nastavio braniti do kraja. Nakon ovakvog udarca mnogi bi ostali ležati... Butt je do kraja poluvremena primio još dva gola, ali najmanji je problem u ovoj utakmici bio golman.
- Sad mi je drago što nisam branio - rekao je Michael Rensing, ove sezone standardni golman Bayerna. Butt je ove sezone branio jedino protiv Sportinga u uzvratu nakon 5-0 u prvoj utakmici, nastup u Barceloni bio je njegov drugi nastup. Baš je mogao izabrati i neku drugu utakmicu...