Komentari 11

Konačno krenuo! Klasnić s dva gola "potopio'' Lyon!

7

Hrvatski napadač zabio je prva dva gola za klub u koji je stigao ljetos. Nantes je pobijedio moćni Lyon, a Klasnić je zabio iz igre i iz penala

Ivan Klasnić je 58 minuta s klupe gledao kako se njegovi suigrači muče s Lyonom. Gubili su od 44. minute, kada je Piqionne pogodio za 1-0... Trener Nantesa Elie Baup nekoliko je puta pogledavao prema klupi, kombinirao što da napravi. Vidio je Klasnića, koji ove sezone igra daleko od prave forme, napadača koji za plaću od dva milijuna eura dosad nije dao gotovo ništa...
- Klasnić, zagrij se, ulaziš! - ipak je odlučio povući taj potez Baup.
Uveo je hrvatskog napadača u 59. minuti umjesto Moulleca, a ovaj mu je to odmah vratio. Prišuljao se šesnaestercu, došao na desetak metara od gola, kada mu je došla lopta. Bez previše razmišljanja je opalio i - pogodio! U prvom dodiru s loptom, prvoj momčadi prvenstva, prvi svoj gol u dresu Nantesa! Konačno, ovo je toliko dugo čekao...
No nije to bilo sve od Ivana Klasnića ove 'hrvatske večeri na Le Beaujoireu'. Utakmica je ušla u 89. minutu kada je Bagayoka u šesnaestercu srušio igrač Lyona Gasamma. Penal! Loptu je uzeo Klasnić, namjestio je i pogodio kao da je gađao snajperom. Milimetarski točno za toliko važne bodove, ali za još i važnije samopouzdanje.
Dugo su u Nantesu čekali Ivana Klasnića, kritizirali su ga, navodno čak i razmišljali o raskidu ugovora. Njegovi 'zaštitnici' govorili su da nema s kim igrati u toj momčadi. Ove se večeri činilo da niti jedno niti drugo nema veze s istinom, ovo je bila noć Ivana Klasnića. Ako je mogao pobijediti onako tešku bolest, kako ne bi jednu običnu golgetersku krizu. Sada će sve biti lakše!