Komentari 28

Košarkaši U-18 dobili Rusiju i izborili finale Eura protiv Litve

1

Hrvatska košarkaška reprezentacija U-18 izborila je finale Europskog natjecanja. Po drugi puta su se susreli s reprezentacijom Rusije i opet slavili. Pobijedili su ih 61-57

Mladi hrvatski košarkaši, igrači do 18 godina starosti, plasirali su se u finale Europskog prvenstva kojem su suorganizatori Latvija i Litva. U polufinalu su nakon velikog preokreta izabranici Jakše Vulića svladali Rusiju sa 61-57.

Riješili su mladi Hrvati prvu četvrtinu u svoju korist s 15-11, a onda je u drugoj dionici uslijedio veliki pad. U tih su deset minuta Rusi bili bolji s čak 24-9 i na poluvrijeme su otišli s plus 11 (35-24).

No, nije to bio kraj nevoljama. Rusija je treću četvrtinu otvorila serijom 8-0 i nakon dvije minute igre u nastavku semafor je pokazivao rezultat 43-24! Hrvatski su košarkaši u tim trenucima bili na koljenima i činilo se da neće biti ništa od finala, no uslijedila je nova serija, ali ovaj put Vulićeve momčadi. Šarić i društvo su napravili 14-0 i došli na 43-38. S pet poena minusa (47-42) su ušli i u zadnju četvrtinu, a nešto više od šest minuta prije kraja su napokon i poveli (51-50) i prednost više nijednom nisu ispustili.

Dario Šarić je s 24 poena i 13 skokova bio prvo ime kod Hrvatske iako je imao prilično slab šut iz igre (9-26). Mislav Brzoja je dodao 12 koševa.

U nedjeljnom finalu (19.15 sati) Hrvatska će igrati protiv domaćina Litve koja je sa 69-67 bila bolja od Srbije.