Komentari 39

Ivica je opet podbacio, čudesni Luitz s 25. mjesta do postolja!

1

Stefan Luitz u prvoj vožnji veleslaloma u Val d` Iseru bio je na 25. mjestu. Stefan je u drugoj vožnji napravio senzaciju i osvojio 2. mjesto. Ivica je završio na 14. mjestu

Ivica Kostelić završio je na 14. mjestu nakon veleslaloma u francuskom Val d` Iseru. Solidnu prvu vožnju imao je Ivica, bio je deveti, ali sve je upropastio lošom drugom vožnjom. No priča dana u Val d` Iseru definitivno je mladi 20-godišnji njemački skijaš Stefan Luitz koji je doskijao do svog prvog postolja u karijeri. Ali na kakav način.

Luitz je nakon prve vožnje veleslaloma bio tek na 25. mjestu. Ali čudesno je njemački skijaš odvozio drugu vožnju i nitko ga nije mogao "skinuti". Sve do starta vodećeg iz prve vožnje, Austrijanca Marcela Hirschera koji je na kraju slavio.

Treći je Amerikanac Ted Ligety, a za razočaranje dana pobrinuo se jučerašnji pobjednik slaloma, Francuz Alexis Pinturault. Bio je Francuz na drugom mjestu odmah iz Hirschera, ali napravio je veliku pogrešku u drugoj vožnji, umalo izletio i na kraju bio 28.

Live druge vožnje:

>>> Gotov je veleslalom u Val d` Iseru. Pobjednik je Marcel Hirscher, a pravu je senzaciju napravio 20-godišnji njemački skijaš Stefan Luitz koji je završio drugi nakon što je prvu vožnju bio tek na 25. mjestu. Treći je američki skijaš Ted Ligety.

>>> Ivica Kostelić je na startu! Ima velikih 89 stotinki prednosti ispred Stefana Luitza. Izgubio je već na prvom prolazu gotovo polovicu prednosti. Na drugom prolazu već kasni 90 stotinki. Na kraju je deseti sa 1.31 sekundi zaostatka za vodećim.

>>> Stefan Luitz odlično je odvozio drugu vožnju i dalje je na prvom mjestu. Iza njega se smjestio Marcel Mathis, a treći je Roberto Nani. Čekamo Ivicu Kostelića koji je prvu vožnju završio na devetom mjestu.

>>> Počela je druga vožnja veleslaloma u Val d` Iseru. Hrvatski skijaš Ivica Kostelić solidno je odvozio prvu vožnju i na devetom je mjestu. Jednom odličnom drugom vožnjom Ivica ima šansu otići i do postolja jer razlike između trećeg i 10. mjesta nisu velike. Trenutno je vodeći Stefan Luitz. Drugi je Roberto Nani, a treći Mathieu Faivre.

Najava i prva vožnja veleslaloma

Nakon jučerašnjeg slaloma, danas je u Val d` Iseru na rasporedu treći veleslalom sezone. U prva dva slavio je američki skijaš Ted Ligety koji danas nije bio pravi. Prvu vožnju završio je tek na petom mjestu.

Ivica Kostelić djelomice je ispravio loš jučerašnji nastup u slalomu. Ivica je solidno odvozio prvu vožnju i trenutno je na devetom mjestu sa sekundom i 86 stotinki zaostatka za vodećim Marcelom Hirscherom. Sjajna je to šansa za Ivicu da ispravi jučerašnje 16. mjesto u slalomu.

Razmak između devetoplasiranog Ivice Kostelića i trećeplasiranog Schoerghofera je neznatan i Ivica bi sjajnom drugom vožnjom mogao sakupiti dosta bodova, a možda i doći do postolja. Druga vožnja veleslaloma u Val d` Iseru na rasporedu je u 12.30 sati.