Komentari 117

Ivici 27. mjesto u veleslalomu: 'Ne znam u čemu je problem'

7

Ted Ligety je novi olimpijski pobjednik u veleslalomu! Druga mu je to medalja na ZOI u karijeri. Za 0.48 sekundi bio je brži od Missilliera. Ivica je na kraju na 27. mjestu

Ivica Kostelić završio je na 27. mjestu u veleslalomu Zimskih olimpijskih igara. Za pobjednikom Tedom Ligetyjem je zaostao 4.39 sekundi.

- Imao sam na gornjem dijelu u 2. vožnji samo jednu pogrešku. Kada bih znao koji je problem, bilo bi mi lakše, ali nemam pojma. Nisam si djelovao sporo. Dođem u cilj i vidim da imam užasno vrijeme, tako je to ove sezone - rekao je hrvatski skijaš za HTV.

'Profesor' u ovoj disciplini pamti bolja vremena, u Salt Lake Cityju je bio deveti, a prije četiri godine u Vancouveru sedmi. Međutim, nakon srebra u superkombinaciji sve osim slaloma koji se vozi u subotu, u drugom je planu.

Amerikancu Ligetyju, kralju veleslaloma ove sezone, ovo je druga olimpijska medalja. U Torinu je 2006. također osvojio zlato.

Francuska također slavi jer su Missillier i Pinturault osvojili srebro i broncu. Korak do postolja ostao je Marcel Hirscher, baš kao i prije četiri godine...

U Sočiju su nastupili Filip Zubčić i Sebastian Brigović. Zubčić nije završio 1. vožnju, a Brigović je osvojio 34. mjesto.

LIVE

• Ted Ligety osvojio je zlatnu medalju u veleslalomu! Srebro i bronca idu u Francusku, Missillieru i Pinturaultu! Ivica Kostelić je na kraju na 26. mjestu!
  • Odlučuje se o medalja, u kućici su još Ligety, Bank i Simoncelli. Trenutno je vodeći Missillier, slijedi još jedan Francuz - Pinturault, a treći je Hirscher
  • Ostalo je posljednjih 10 skijaša, predvodi ih Steve Missillier. Francuz je bio brži od Raicha!
  • Na vrhu je sada Austrijanac Raich, Ivica je na 15. mjestu. Još mora skijati 12 skijaša
  • Vodstvo je preuzeo Amerikanac Tim Jitloff
  • Ivica je nakon utrke došao u mix-zonu i dao izjavu: Kada bih znao koji je problem, bilo bi mi lakše, ali nemam pojma
  • Slovenac Kranjec je bio sjajan, za 1.20 sekundi je bio brži od Ivice!
  • Krenuo je Kostelić! Čini se kako je samo odradio vožnju, bez prevelikog rizika. Za par trenutaka ćemo vidjeti kakav je rezultat ostvario
  • Uskoro će krenuti 2. vožnja, a prvi kreće Ivica Kostelić koji je bio na 30. mjestu u prvoj vožnji

1. VOŽNJA

• Filip Zubčić nije završio veleslalom u Sočiju, nažalost
  • Sebastian Brigović je završio utrku, ali je trenutno posljednji. Ligety je bio brži 4.74 sekunde
  • Ondrej Bank je sjajno vozio, jedini je koji ima ispod sekunde zaostatka za Ligetyjem
  • U startnoj kućici je Ivica Kostelić, sretno! Na prvom prolazu zaostaje 0.83, na drugom 1.61, na trećem prolazu zaostaje 1.87 sekundi, u cilj ulazi s 2.79 sekundi zaostatka za vodećim Ligetyjem što je dovoljno tek za 23. mjesto od 25 skijaša!
  • Na vrhu je sada fantastični i superbrzi Ted Ligety, ima 1.33 sekunde ispred drugoplasiranog Fanare!