Komentari 88

Kostelić: Ovo su Olimpijske igre, a ne neka školska utrka

5

Spasila me ova postava staze i to sam rekao odmah između vožnji da će ovo biti druga stvar. Tu se odvajalo žito od kukolja, rekao je Ivica nakon devetog mjesta

Ivica Kostelić završio je Zimske olimpijske igre u Sočiju devetim mjestom u slalomu nakon što je u prvoj vožnji bio tek 21. Naš najbolji hrvatski skijaš ponovo je izrazio nezadovoljstvo postavljenom prvom vožnjom te dao upute kako bi olimpijski slalom trebao izgledati.

- Spasila me ova postava staze i to sam rekao odmah između vožnji da će ovo biti druga stvar. Tu se odvajalo žito od kukolja. Nisam nezadovoljan, moram shvatiti da Svjetski kup ide u tom smjeru. Puno ima više onih koji nisu tehnički potkovani za teške staze. Ovo su Olimpijske igre, a ne neka školska utrka, zato su pobijedili najbolji. Hirscher i Kristofferson su se zahvalili na stazi. Ova staza čini selekciju, prva vožnja od 46 sekundi je sramota za Olimpijske igre, zato imamo prazne tribine - rekao je za HRT Kostelić nakon utrke te je nastavio:

Većina koja nije zadovoljna govorila je svašta, ali nek' se priča. Ovako je Svjetski kup nekad izgledao. Vožnja je bila zanimljiva posebno za gledatelje, a za natjecatelje je bila prava zahtjevna staza, bez zafrkancije. Žao mi je da nema više ovakvih staza u Svjetskom kupu. Zaslužio je pobijediti onaj tko može voziti teške staze. Imate staze na kojima 59. prvi ispada, a to nikog ne zanima. Ljudi očekuju poteze...

Na kraju je ukratko sažeo Igre u Sočiju.

- Sretan sam, imam medalju u džepu.

Matt: Ovo je vrhunac moje karijere

Novi olimpijski prvak u slalomu Mario Matt kratko je izrazio svoje dojmove nakon pobjede.

Ovo je vrhunac moje karijere na posljednjim Igrama. Staza je bila jako zahtjevna, nije bilo lako skijati - rekao je Mario Matt.