Komentari 30

'Kova je klasa, kao da je sedmu sezonu pod Pepom. A Gvardiol je dragulj. Top, top pojačanje'

Oba Hrvata startala su s klupe pa dobila priliku u prvoj utakmici nove sezone Premier lige. Kovačić je ušao prisilno zbog ozljede De Bruynea, već u 23. minuti. Gvardiol je debitirao za 'građane'

U petak je utakmicom Burnleyja i Manchester Cityja počela nova sezona engleskog prvenstva, 125. po redu. Aktualni prvak slavio je s uvjerljivih 3-0, a dva pogotka zabio je Erling Haaland. Jedan je dodao Rodri.

Statistika Joška Gvardiola i Matea Kovačića

Mateo Kovačić startao je s klupe i već u 23. minuti morao zamijeniti Kevina De Bruynea. 'Građani' su tako opet ostali bez ponajboljeg veznjaka svijeta, što je potvrdio i Pep Guardiola nakon utakmice.

- Nažalost, ponovno je ozlijeđen. Dobro se oporavio, ali sada smo ga izgubili na neko vrijeme. Moramo dobro promisliti i porazgovarati s klupskim liječnicima i fizioterapeutima. A osjećao se dobro... - rekao je Španjolac.

Premier League - Burnley v Manchester City

No, zato ga je Kovačić dostojno zamijenio. Već je u derbiju protiv Arsenala za trofej engleskog superkupa pokazao što može ponuditi osvajaču trostruke krune.

- Kovačić izgleda kao da igra svoju sedmu sezonu pod Guardiolom. Klasa - jedan je od komentara na društvenim mrežama.

Priliku za okusiti Premier ligu dobio je i Joško Gvardiol, najskuplji stoper u povijesti nogometa koji je iz Leipziga stigao za 92 milijuna eura. Gvardiol je ušao u 79. minuti umjesto Lewisa.

Evo nekoliko komentara po društvenim mrežama.

- Ima jako puno samopouzdanja. Pravi dragulj.