Kovačev Monaco pobjegao s dna: Srušili su St. Etienne

Monaco je s ova tri boda skočio na 13. mjesto, ali navijači već polako mogu zaboraviti na borbu za naslov. Prvoplasirani PSG bježi čak 11 bodova

Nakon trećeg mjesta prošle sezone i borbe za vrh, malo tko je mogao pomisliti da će Monaco 7. kolo Ligue 1 dočekati na samom dnu.

Sve se okrenulo protiv Nike Kovača ove sezone. Monaco je prvo nesretno ostao bez grupne faze Lige prvaka, a onda su krenuli i negativni rezultati u francuskom prvenstvu. Ipak, sada nešto lakše diše.

Ligue 1 - AS Monaco v Saint-Etienne

Monaco je u 7. kolu pobijedio St. Etienne (3-1) i napokon se maknuo s dna. No, nije ni ovaj put bilo lagano. Momčad Nike Kovača povela je golom Vollanda u 27. minuti, a crveni karton Greena samo je olakšao Monacu. Ipak, do izjednačenja su gosti došli u 41. minuti.

Uvukla se nervoza u redove Monaca. Prijetili su, ali do novog gola nisu uspjeli doći. Stvar je spasio Ben Yedder koji je zabio iz penala u 62. minuti, a drugim golom u 86. minuti osigurao je Kovaču drugu ovosezonsku pobjedu.

Monaco je s ova tri boda skočio na 13. mjesto, ali navijači već polako mogu zaboraviti na borbu za naslov. Prvoplasirani PSG bježi čak 11 bodova uz utakmicu manje, ali puno bolja je situacija što se tiče pozicija koje vode u Ligu prvaka. Trećeplasirani Angers ima tek četiri boda više pa se navijači imaju čemu nadati. No, Kovačeva momčad morat će puno bolje.

Osim Monaca, do pobjede je stigao i branitelj naslova Lille. Klub Ive Grbića i Domagoja Bradarića također se muči s dizelaškim početkom pa nakon sedam kola drži tek 14. mjesto. Nakon dva uzastopna poraza uspio je srušiti Reims (2-1). Strijelci su bili David i Andre, a jedini gol za goste zabio je Flips. Grbić je branio cijeli susret, a Bradarić je dobio posljednjih 15 minuta.