Komentari 5

Kovačev Monaco u nadoknadi ostao bez bodova, LP sve dalje

Niko Kovač nije uspio zadržati korak sa prve tri momčadi francuske Ligue 1. Njegov je Monaco kod Strasbourga izgubio 1-0, dok su PSG, Lille i Lyon slavili u svojim utakmicama

Vodeći trio fancuskog nogometnog prvenstva Lille, PSG i Lyon pobijedili su u susretima 28. kola Ligue 1, dok je Monaco izgubio na gostovanju kod Strasbourga (1-0) i to nakon što je u 12 utakmica zaredom osvajao bodove.

Ligue 1 - Bordeaux v Paris St Germain

Lille je s dva gola Jonathana Davida u posljednjim trenucima susreta pobijedio Marseille sa 2-0. Kanadski napadač je u 90. minuti zabio za 1-0, a dvije minute kasnije potvrdio slavlje vodećeg sastava francuskog prvenstva. Domagoj Bradarić nije nastupio za Lille, dok je Duje Ćaleta-Car odigrao cijeli susret za goste.

Ligue 1 - Lille v Olympique de Marseille

Prvi Lilleov pratitelj, PSG je na gostovanju pobijedio Bordeaux sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Pablo Sarabia u 20. minuti. Toma Bašić zbog ozljede nije nastupio za Bordeaux koji je izgubio šesti put u zadnjih sedam kola.

Kovač se rasplakao na pitanje o Cici: Bio je divan, baš sam tužan

Lyon je identičnim rezultatom kod kuće pobijedio Rennes, a tri boda 'lavovima' je donio Houssem Aouar u 74. minuti. Monaco, našeg Nike Kovača, je izgubio na gostovanju kod Strasbourga primivši pogodak u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Frederic Guilbert.

Bio je to prvi poraz momčadi iz Kneževine u posljednjih 13 kola. Lille vodi na ljestvici sa 62 boda, PSG ima dva boda manje, dok je Lyon treći sa 59 bodova. Monaco drži četvrtu poziciju sa 55 bodova.