Komentari 76

Šok na otvaranju SP-a! 'Kraljice šoka' remizirale sa Senegalom

Bile su velike favoritkinje hrvatske rukometašice na otvaranju Svjetskog prvenstva u Švedskoj, ali reprezentativke Senegala pokazale su se kao 'tvrd orah' i uzele bod izabranicama Ivice Obrvana

Prije odlaska na Svjetsko prvenstvo su 'Kraljice šoka' postavile cilj plasmana u četvrtfinale, a odmah na startu velikog natjecanja u Švedskoj - šok! Remizirale su protiv reprezentacije Senegala (22-22) iako su gotovo cijelu utakmicu gubile.

Hrvatske rukometašice ušle su kao velike favoritkinje u utakmicu protiv Senegala, ali nisu dobro otvorile prvo poluvrijeme. Camara iz redova afričke reprezentacije zabila je četiri gola te obrana pod palicom Ivice Obrvana nije uspjela pronaći rješenje za raspucanu rukometašicu, a u 20 minuta su 'Kraljice šoka' zabile 'samo' šest golova.

Tina spašavala hrvatski brod: Razbijala nas cura s feredžom, a nek' naše još budu kraljice šoka

Grč s otvaranja utakmice nikako se ne 'gasi', a previše su probijanja zasad napravile hrvatske reprezentativke. Doungou Camara (28) zabila je šest golova do poluvremena, a nisu se dobro ni u obrani, ni u napadu snašle hrvatske reprezentativke. Promašena dva sedmerca, puno previše izgubljenih lopti u napadu rezultiralo je s 11-9 za Senegal na poluvremenu.

Golom Nikoline Zadravec otvorile su hrvatske reprezentativke drugo poluvrijeme i imale priliku za izjednačenje, ali Camara je podsjetila koliko joj je dobar dan s dva gola. Ali nije se ni nastavilo na našu stranu jer Senegalke ne da ne ispuštaju prednost, već u 43. minuti odlaze na nevjerojatnih +4 (17-13) kad je Obrvan pozvao timeout za spas utakmice. Mogao je to biti malo bolji motivacijski govor, ali ostavljamo to izborniku 'na dušu'.

Croatia vs Senegal

U napadu je još nekako proradilo u nastavku, ali u obrani se ne mogu snaći 'kraljice šoka'. Kad god su zabile gol, imale su odgovor na to reprezentativke Senegala, a pogotovo raspoložena Camara koja je čudesno asistirala ako već nije zabijala. Tina Barišić bila je ta koja Hrvatsku drži u igri, a onda su se vratile 'kraljice šoka' četiri minute prije kraja i izjednačile na 21-21! Minutu prije kraja Obrvan je pozvao i zadnji timeout nakon što su Senegalke otišle na gol prednosti. Zabila je nakon toga kapetanica Ježić, gošće su promašile napad za pobjedu, a na kraju je sve završilo remijem.