Komentari 2

Krenulo im: Borussia D. pobijedila šestu zaredom

1

Nogometaši dortmundske Borussije u sjajnoj su formi. U 19. kolu pobijedili su na svom terenu HSV s 1-0, što je njihova šesta uzastopna pobjeda...

Borussiji je pobjeda nad HSV-om bila 12. utakmica u nizu u kojoj je ostala neporažena, te šesta uzastopna pobjeda. HSV je, pak, izgubio nakon tri uzastopne pobjede, odnosno pet utakmica u nizu bez poraza. Hrvatski napadač i reprezentativac u redovima HSV-a Mladen Petrić odigrao je protiv svog bivšeg kluba svih 90 minuta, a u 62. minuti imao je priliku, ali je njegov udarac glavom otišao malo iznad gola. Trenutak odluke zbio se u 36. minuti, kada je 26-godišnji paragvajski napadač ''žuto-crnih'' Nelson Valdez odličnim udarcem s 18 metara matirao Franka Rosta. Borussia je preskočila HSV na četvrtom mjestu na ljestvici. Sada Borussia ima 36 bodova, a HSV je ostao na 34 i pao na peto mjesto. Vodeći je Bayern s 39 bodova, a prate ga Bayer i Schalke s 38, ali momčad iz Leverkusena ima utakmicu manje.