Kužeova Albanija kod kuće remizirala s jakim Dancima

1

Nogometna reprezentacija Albanije dodatno je usporila hod Danaca kroz kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Južnoafričkoj Republici iduće godine

Odigrali su albanski nogometaši u Tirani u utakmici 9. kola 1-1 protiv lidera skupine 1 europskih kvalifikacija, koji je preko Nicklasa Bendtnera poveo u 40. minuti utakmice. Erjon Bogdani izjednačio je za reprezentaciju koju s klupe vodi hrvatski stručnjak Josip Kuže. Portugal je u Budimpešti pobijedio Mađarsku 1-0 golom Pepea u 9. minuti. Tom su se pobjedom, trećom gostujućom u ovim kvalifikacijama, Portugalci probili na treće mjesto.
Bodove su u skupini 2 podijelili Latvija i Švicarska i to u susretu punom preokreta, u sklopu 8. kola. Povela je u Rigi vodeća reprezentacija skupine preko Alexandera Freija pred sam kraj prvog poluvremena, da bi u razmaku od 62. do 75. golovima Caune i Astafjevsa prednost otišla na stranu domaćina. Remi je Švicarskoj pogodio Derdiyok u 80. Da se ništa značajnoga ne promijeni na ljestvici pobrinuli su se Grci odigravši tek 1-1 protiv Moldavije u Chisinau. Grci su preko Gekasa od 33. minute imali prednost koja bi ih, u slučaju pobjede, bodovno izjednačila s vodećim Švicarcima, no Andronicev pogodak u sudačkoj nadoknadi ostavio je situaciju nepromijenjenom.