Lacković: Ovakvom igrom možemo pobijediti svakoga

1

Lacković je u sve boljoj formi u novome klubu. HSV je pobijedio Nordhorn 33-29, a Blaž je dobroj napadačkoj igri dodao odličnu obrambenu rolu

Iako konačni rezultat sugerira da su do pobjede stigli bez većih problema, situacija na terenu bila je dramatična. Nordhorn je već u 15. minuti susreta imao šest golova prednosti (10-4), a na poluvremenu je bilo solidnih četiri razlike za goste (17-13). Prvo vodstvo najskuplje momčadi na svijetu plod je suradnje bivših igrača Flensburga. Lacković je lijepo asistirao Poljaku Marcinu Lijewskom za prvo vodstvo 25-24. Martin Schwalb, trener HSV-a, nakon dramatične utakmice rekao je kako će dobiti srčani udar ako njegovi igrači nastave ovako igrati. Drugo poluvrijeme momčad iz Hamburga odigrala je odlično i dobila 20-12.
- Kad bismo igrali cijelu utakmicu kao drugo poluvrijeme protiv Nordhorna, bili bismo vjerojatno nezaustavljivi. Ne znam zašto ne igramo tako od početka - rekao je nakon utakmice Lac.
Blaž je zabio tri gola, no odigrao je odličnu partiju u obrani. Najboljem je igraču suparnika, Holgeru Glandorfu, "stisnuo" tri blokade. HSV je trenutačno tek osmi, no polako se uigravaju i penju na tablici.