Komentari 2

Le Championnat: Marseille još bliže naslovu prvaka...

1

Marseille sada ima pet bodova više od drugog Auxerrea, sedam više od Lyona i Montpelliera, te čak devet više od aktualnog prvaka Bordeauxa

Nogometaši Marseille došli su još jedan korak bliže velikom uspjehu, naslovu prvaka Le Championnata. Bordeaux, aktualni prvak, je pak sve dalje od obrane naslova. U srijedu su odigrane dvije zaostale utakmice francuskog prvenstva u kojima je Marseille kao gost pobijedio Sochaux 1-0 i to pogotkom u 88. minuti, dok je Bordeaux također gostovao i to kod sigurnog budućeg drugoligaša Le Mansa i upisao 2-1 poraz. Marseille sada ima čak pet bodova više od drugog Auxerrea, sedam više od Lyona i Montpelliera, te čak devet više od Bordeauxa. Jako je mala utjeha momčadi Laurenta Blanca da imaju još jednu utakmicu manje. Prije samo sedam dana su Marseille i Sochaux igrali na Velodromeu i tada je sastav Marseillea slavio 3-0. U gostima im je bilo daleko teže, no veliki junak je postao Senegalac Mbia koji je dvije minute prije kraja zabio za tri strašno važna boda Deschapmsove momčadi.
Bordeaux je porazom kod Le Mansa upisao šesti poraz u zadnjih sedam utakmica! No, i ta jedna pobjeda (protiv Lyona u uzvratnom četvrtfinalnom ogledu Lige prvaka 1-0) im je bila kao poraz budući su ispali zbog poraza na Gerlandu 3-1. Bordeaux je čak poveo pogotkom Henriquea u 8. minuti, no borbeni domaćin je okrenuo rezultat i pogocima Talleca i Dossevija došao do malo slavlja u, za njih, crnom razdoblju sezone.