Le Championnat: Nove pobjede Lyona i Marseillea

1

Nogometaši Lyona uspješno su apsolvirali gostovanje kod Grenoblea u 21. kolu francuskog nogometnog prvenstva. Slavili su 2-0 pobjedu...

Goste je u vodstvo doveo Brazilac Ederson u 15. minuti. Veznjaku dovedenom iz Nice prošlog ljeta to je treći prvenstveni pogodak sezone. Konačan je rezultat postavio argentinski napadač gostiju Delgado. Marseille je upisao šestu ovosezonsku pobjedu od 11 domaćih utakmica. Na Velodromeu su igrači Erica Geretsa pobijedili posljednjeplasirani Le Havre 2-0. Strijelci su bili Valbuena u 25. i Zubar u 60. minuti. U redovima domaćih debitirao je brazilski centarfor Brandao, kojeg su Francuzi prošlog tjedna kupili od ukrajinskog Šahtara. U igru je ušao u 72. minuti.

GRENOBLE – LYON 0-2 (Ederson 15, Delgado 77)
MARSEILLE – LE HAVRE 2-0 (Valbuena 25, Zubar 60)
TOULOUSE – NANCY 3-0 (Andre Luiz 45+4, Gignac 81, Paulo Cesar 88)
NICE – AUXERRE 2-0 (Remy 49, Bamogo 90+1)
LORIENT – VALENCIENNES 1-1 (Ciani 43 / Darcheville 27)
ST. ETIENNE – LE MANS 1-1 (Gomis 53 / Helstad 87)