Komentari 68

Legendi se smije cijela Europa: Čech kiksom 'uništio' Arsenal

1

Završilo je 3-1 za domaćina i to nakon što je Arsenal poveo golom Monreala u 33. minuti. Već minutu poslije Clucas je izjednačio da bi golovima Ayewa i ponovno Clucasa (86. minuta) Swansea slavio

I dok njegov pet godina stariji kolega Gigi Buffon (40) briljira u Italiji, legendarni češki golman Petr Čech direktan je krivac za poraz svog Arsenala.

Pri rezultatu 1-1 kod fenjeraša Swanseaja, Petr se spetljao kod jedne lopte i direktno ju predao protivničkom napadaču Jordanu Ayewu koji je u 61. minuti zabio za preokret na Liberty stadionu.

Završilo je 3-1 za domaćina i to nakon što je Arsenal poveo golom Monreala u 33. minuti. Već minutu poslije Clucas je izjednačio da bi golovima Ayewa i ponovno Clucasa (86. minuta) došlo do velikog iznenađenja u 25. kolu. Za Arsenal je debitirao Henrik Mhitarjan koji je ušao u 60. minuti umjesto Elnenyja.

Arsenal je sada šesti, Swansea se digao na 17. mjesto Premiershipa.

Liverpool je za razliku od Arsenala opravdao ulogu favorita te pobijedio Huddersfield 3-0 u gostima. U okršaju dvaju kumova na klupama, bolji je bio Jurgen Klopp od Davida Wagnera.

Golčinom Emrea Cana u 26. minuti 'redsi' su poveli, u 45. je Firmino spretno zabio za dva razlike da bi Salah u 77. minuti iz penala posve razbio domaće.

Dejan Lovren odigrao je odličnih 90 minuta u pobjedi četvrtoplasiranog Liverpoola.

U londonskom derbiju West Hama i Crystal Palacea završilo je 1-1. Gosti su poveli preko Bentekea u 24. minuti, a Joao Mario izborio je penal u svom debiju za Hammerse iz kojeg je Noble poentirao za konačnih 1-1.