Komentari 21

Ligety pokorio konkurenciju u Alta Badiji, Ivica Kostelić 21...

1

Ted Ligety pobjednik je četvrtog veleslaloma sezone, koji se vozio u talijanskom skijalištu Alda Badiji. Ivica Kostelić s više od šest sekundi zaostatka bio je 21.

Amerikanac Ted Ligety pobjednik je četvrtog veleslaloma sezone, koji se vozio u talijanskom skijalištu Alda Badiji. Nakon fantastične prve vožnje u kojoj je konkurenciju ostavio više od dvije sekunde  iza sebe, u drugoj je sigurnom vožnjom potvrdio pobjedu.

Na kraju je Ligety ima0 2.04 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Austrijanca Marcela Hirschera i čak 3.27 sekundi ispred trećeplasiranog Francuza Thomasa Fanare.

Ivica Kostelić i drugu vožnju veleslaloma odvozio je vrlo sigurno te je u cilj ušao s vremenom 2:43.36. Bio je to zaostatak veći od šest sekundi za Ligetyjem Na kraju je našem najboljem skijašu to bilo dovoljno za 21. mjesto.

Prva vožnja:

Amerikanac Ted Ligety odvozio je fenomenalnu prvu vožnju veleslaloma u Alta Badiji. U cilj je ušao s vremenom 1:17.10 te uoči druge vožnje ima čak 2.40 sekundi prednosti pred drugim Austrijancem Marcelom Hirscherom.

Nakon prve vožnje treći je Francuz Alexis Pinturault koji ima zaostatak od 2.72 sekundi.

Ivica Kostelić krenuo je kao 16., a u cilj je ušao sa zaostatkom od 4.93 sekunde, što mu je bilo dovoljno za 20. mjesto nakon prve vožnje.

Druga vožnja je na rasporedu u 12.30 sati.