Komentari 37

Livaković obranio više udaraca nego Alisson cijelo prvenstvo! 'On je zid, najbolji golman SP-a'

4

Ono što Livaković brani danas je apsurdno, napisali su na službenom kanalu Svjetskog prvenstva na portugalskom. Izluđivao je brazilske napadače i obranio nekoliko stopostotnih prilika

Nakon tri obrane penala protiv Japana koje su odvele Hrvatsku u četvrtfinale, Dominik Livaković i protiv Brazila je bio na visini zadatka. Obranio je barem pet čistih zicera "selecaa" i dobio pohvale na Twitteru.

POGLEDAJTE VIDEO: Livakovićeva majka za 24sata

Katar Report - Mama Dominika Livaković, Maroko izbacio Španjolsku, a Portugal pobijedio Švicarsku 00:55

"On je zid", napisao je Foot Mercato uz fotografiju obrane Neymarove šanse.

Čak je i stranica Troll Football, koju prati dva i pol milijuna ljudi i koja inače ismijava nogometaše, odala priznanje hrvatskom golmanu.

"Livaković je najbolji golman Mundijala", piše španjolski sportski komentator Mister Chip.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Quarter Final - Croatia v Brazil

"Treba istaknuti: ono što danas brani Livaković je apsurdno!", stoji u objavi službenog profila Svjetskog prvenstva na portugalskom.

Dobio je i pohvalu američkog Bleacher Reporta, a do 80. minute imao je više obrana (šest) nego brazilski golman Alisson tijekom cijelog SP-a! Nakon 90 minuta imao je devet obrana, od čega pet na udarce unutar šesnaesterca.

Nažalost, nije uspio spriječiti gol Neymara u 106. minuti. Nije ga htio rušiti u šesnaestercu, a Brazilac je zakucao pod prečku za 1-0.