Komentari 109

Promašaji koštali Hajduk: AEK pobijedio i izbacio ih iz Europe

15

Hajduk je izgubio od AEK-a 3-1 i porazom se oprostio od Europske lige! Promašaji nakon 45 min. koštali su 'bile'. Ostao je rezultatski nebitan susret s Anderlechtom

- Igramo dobro, nedostaje nam samo gol - rekao je Zlatko Vujović na poluvremenu utakmice protiv AEK-a.

Nedostajao je gol, a umjesto da ga u nastavku da Hajduk, dali su ga Grci. Bio je to početak kraja sna o europskom proljeću 'bilih'...

A počelo je sjajno. Već nakon tri minute sjajna prilika za splitsku momčad. Vukušić je povukao kontru, dodao Anasu Sharbiniju koji je pogodio stativu. Na odbijanac je natrčao Tomasov i pucao preko gola! U 19. minuti Jozinović je dodao Vukušiću koji je bio sam na šest metara, ali je pucao 'kriminalno' pa nije pogodio ni okvir. U nadoknadi je Gentzoglou promašio prazan gol, ali je odmah na drugoj strani opet Tomasov promašio zicer!

Sjajnih 45 minuta, ali bez gola, a onda potpuni raspad...

Nakon samo četiri minute nastavka Scocco je iznudio penal, srušio ga je Maloča, čisti kazneni udarac. Radošević je pogodio stranu, ali je udarac Scocce bio prejak i iznimno precizan. Pola sata prije kraja nakon kornera i nabačaja kapetana Scocce pogodio je Manolas. Točku na i stavio je Blanco šest minuta prije kraja, grubo je pogriješio golman Radošević koji nije stajao na gol-crti. Poraz je u 90. minuti ublažio J. Buljat.

Glavni razlog poraza je što smo sami sebi napravili više problema, nego što nam je napravio AEK

- Mislim da ova momčad plaća danak neiskustvu, najstariji igrač imao je 25 godina (Ibričić op.a.), svi ostali su bili mlađi. Europska liga ima kvalitetu bez čega ne možete. Samim ulaskom u natjecanje mi smo napravili puno, nerealno je bilo očekivati više. Glavni razlog poraza je što smo sami sebi napravili više problema, nego što nam je napravio AEK i što smo promašili sjajne prilike u prvom poluvremenu - rekao je trener Hajduka Goran Vučević.

Hajduku se nema što zamjeriti, mlada momčad odigrala je sjajno prvo poluvrijeme, ostavili su i dobar dojam u Europi. Nadigrao ih je samo Zenit i već bi iduće sezone moglo biti puno bolje...

Ostala je još rezultatski nebitna utakmica kod Anderlechta za dva tjedna.

Početni sastavi:

Hajduk:

Radošević - Oremuš, J. Buljat, Maloča, Oremuš - M. Ljubičić, Tomasov, Strinić, Ibričić - Vukušić, Anas Sharbini

AEK:

Saja - Jahić, Dellas, Manolas, Karabelas, Diop, Burns, Makos, Liberopoulos, Scocco, Gentzoglou

Teren je vrlo blatnjav i težak za igru te ostaje za vidjeti kako će se momčadi snaći. Poljud je daleko od ispunjenog, tek oko 15.000 gledatelja!

Počela je utakmica!

2' Prva poluprilika za AEK! Iskosa sa 6-7 metara pucao je Scocco, silovito i neprecizno!

3' Kakav promašaj Hajduka! Kontru je povukao Anas Sharbini, sa 10-ak metara je pogodio stativu, a na odbijanac je natrčao Tomasov i pucao preko gola!

Iznimno otvorena utakmica, obje momčadi traže gol. Igrači su po laganoj kiši već pošteno zaprljali dresove

Prošlo je devet minuta, a nakon početne 'ludnice' smirile su strasti

11' Maloča je htio ispucati loptu no fulao ju je pa mu ju je protivnički igrač uzeo, Maloča ga je faulirao i zaradio žuti karton

12' Liberopoulos je 'zavaljao' Buljata, pucao sa par metara, ali od bloka je otišlo preko gola, da nije bilo bloka bilo bi vrlo opasno

15' Nova šansa za 'bile'! Nakon lijepe akcije i povratne lopte, Tomasov je ušao u kazneni prostor, sjajno prošao braniča i imao 'zicera', ali Makos je uklizao u blok

16' Liberopoulos je pucao, a Radošević je odličnom intervencijom nogom izbio u korner

19' Hajduk napada i izborio je novu šansu! Jozinović je ukrao loptu, prošao po strani i dao povratnu neometanom Vukušiću koji je očajno pucao sa šest metara, nije pogodio ni okvir gola!

21' Nova polukontra, sjajna dijagonala Tomasova prema Sharbiniju koji je okrenuo Jahića i probao asistirati, ali je lopta otišla paralelno s linijom, na žalost nije ju stigao Strinić

23' Scocco je opalio sa 25 metara, ali ravno u Radoševića

Anas Sharbini je najraspoloženiji 'hajdukovac' danas, trči, dribla, nabacuje

Živnula je atmosfera na Poljudu nakon pritiska splitske momčadi posljednjih minuta

30' Buljat je dobio žuti karton, oba centralna braniča Hajduka imaju kartone i moraju se paziti

I Gentzoglou je dobio žuti

35' Anas je prošao dvojicu, branič ga je potezao i Sharbini je samo trebao pasti da sudac svira penal, ali je nastavio igrati i ništa konkretnije se nije dogodilo

Smirila se situacija na travnjaku, još je pet minuta do kraja poluvremena

Utihnuo je i Poljud, čeka se sudačka nadoknada

Tri minute su nadoknade, prilika da Hajduk možda povede, bilo bi zasluženo

NADOKNADA Burns je prošao po strani, poslao je Gentzoglou koji je traljavo pucao i promašio prazan gol! Na suprotnoj strani lopta se odbila do Tomasova koji je kao i na početku utakmice sa 11-12 metara pucao jako, ali pokraj gola, kakve dvije prilike na kraju poluvremena!

Hajduk je imao tri 'čiste' šanse, a AEK jednu i šteta je što 'bili' ne vode, bilo bi apsolutno zasluženo!

Počelo je drugo poluvrijeme

47' Burns je prošao dvojicu i pao, čini se kako je bio prekršaj, ali je sudac ostao nijem

49' PENAL Na loptu u kaznenom prostoru je prije Maloče došao Scocco, a Maloča ga je klizećim startom srušio, čisti penal!

50' GOOOOOL Radošević je pogodio stranu, ali je Scoccin udarac bio prejak i iznimno precizan! AEK vodi 1-0!

Vučević radi dvostruku izmjenu! Umjesto Tomasova i M. Ljubičića ušli su Čop i Andrić!

Jozinović je dobio žuti karton!

Nakon gola su Grci usporili igru, do kraja je još nešto više od 30 minuta

60' Burns je najopasniji gostujući igrač, opet je nanizao dvojicu, pucao sa 10-ak metara, ali je Maloča uklizao u blok i odbio u korner

61' GOOOOL Scocco je nabacio, a Manolas glavom zakucao u mrežu kraj nemoćnog Radoševića! 2-0 vodi AEK!

65' Kapetan Scocco se potpuno razigrao. Izveo je 'slobodnjak' sa 25 metara, malo iznad gola

68' Scocco je povukao polukontru i pucao snažno, ali malo iznad gola

71' Gentzoglou je svladao Radoševića nakon  nove polukontre, ali je promašio gol na sreću

Još je 15 minuta do kraja i ako Hajduk ne izjednači, gotova je njihova europska avantura!

Lagos i Leonardo su ušli umjesto Scocce i Burnsa, najboljih gostujućih igrača

Hajduk kao da nema ni snage niti želje da preokrene rezultat. Minute cure, još je samo 11 do kraja

84' GOOOOOL Blanco koji je maloprije ušao u igru je zabio. Sjajna asistencija u prostor, a Radošević već od prije nije stajao na gol-crti, pa je Blanco pucao praktički u prazan gol! Kakva pogreška golmana Hajduka!

Publika masovno odlazi sa stadiona...

90' GOOOOOL Buljat je nakon centaršuta i gužve zakucao u 'rašlje' i ublažio poraz