Komentari 131

Španjolska nakon penala ušla u finale, a tragičar je Bonucci!

17

Španjolska nogometna reprezentacija plasirala se u finale Kupa konfederacija! Prošli su Talijane nakon produžetaka i boljeg izvođenja penala! Tamo ih čeka Brazil

Aktualni su svjetski i europski prvaci, davno su osvojili i Olimpijske igre, ali Kup Konfederacija nikad nisu! Španjolska nogometna reprezentacija imat će veliku priliku u nedjelju u finalu, a do tamo su došli nakon velike drame!

Talijani su im zadali puno problema. Nakon 120 minuta bilo je 0-0, pucali su se penali, a 'furija' je prošla tek u sedmoj seriji!

'Azzurri' nisu igrali dobro na turniru, a uoči utakmice su još ostali bez ozlijeđenog Balotellija. Također, u prošlogodišnjem finalu Eura Španjolci su ih nadigrali s 4-0 i apsolutno im nitko nije davao nikakve šanse. No, odigrali su sjajnu utakmicu.

Bili su znatno bolji i Mourinhov 'miljenik' Iker Casillas je igrač utakmice! Casillas je samo u 1. poluvremenu obranio par prilika, a dio ih je otišao u nepovrat zbog nepreciznosti Talijana. Španjolci su imali samo dvije šanse, a potpuno su proigrali tek u produžetku iako je tada Giaccherini pogodio stativu.

Otišlo se u izvođenje penala, a igrači su pokazali nevjerojatnu smirenost i odličnu tehniku. Golmani nisu imali šanse. Tek je u sedmoj seriji visoko iznad prečke pucao Bonucci,a Rakitićev suigrač Navas je rutinski zabio za veliko slavlje.

- Ova generacija je nezaboravna. Srećom za španjolske navijače, mogli su vidjeti još jednu našu pobjedu. Bilo je jako teško, Italija je bila odlična. Penali su lutrija, mi smo imali više sreće. Italija je vrlo lako mogla u finale - rekao je Iker Casillas.

Ova utakmica, a možda i ona finalna lako bi mogle biti i finale Svjetskog prvenstva iduće godine...

Legende razmijenile dresove

Svjetske golmanske legende Iker Casillas i Gianluigi Buffon odmah su nakon izvođenja penala razmijenili dresove. Iker je pokazao poštovanje, a tek je onda otišao slaviti.

LIVE

7. serija: Bonucci je promašio!!! Lopta je otišla visoko preko gola! /// Navas je pogodio i ušao u finale!

6. serija: Niti Montolivo nije zadrhtao /// Busquets prizemnim udarcem zabija za 6-6!

5. serija: I Pirlo je zastao i potpuno zbunio Casillasa /// Mata lakoćom pogađa, nevjerojatna preciznost

4. serija: Giovinco je zastao pa pogodio stranu, a Iker je ostao stajati po sredini /// Ramos je ostavio Buffona bez šanse iako je opet pogodio stranu

3. serija: De Rossi je pogodio 'rašlje' /// Pique rutinski zabija

2. serija: Aquilani je zabio iako je Casillas pročitao stranu /// Iniesta pogađa iako je i njega Buffon 'pročitao'

1. serija: Candreva je 'panenkom' prevario Casillasa /// Xavi u jednu stranu, Buffon u drugu

120+ Gotovi su produžeci, pucat će se penali!

114' Xavi je pucao s 20-ak metara, lopta je imala neugodnu rotaciju, ali Buffon nije dobro reagirao, odbio je loptu u stativu, ali je imao sreće pa nije ušla u gol

99' Utakmica se potpuno otvorila! Čaroliju je ponovno pokazao Iniesta, u kaznenom prostoru je prebacio talijanske braniče i pronašao Albu koju je pucao iz prve, poluvolejem, ali preko gola

97' Ramos je promašio cijeli gol nakon kornera i gužve, opravdanje mu je da je pucao slabijom, lijevom nogom

95' Prilika za 'furiju'! Nakon kornera su dva talijanska braniča išla na loptu i odbila je na sredinu 16-erca, Pique ju je smirio, pucao, ali je od bloka otišla malo iznad prečke!

94' Umjesto Torresa je ušao Martinez

93' Puno sreće imala je Španjolska! Nabačena lopta prošetala je kaznenim prostorom, natrčao je Giaccherini i ljevicom opalio u stativu!

91 'Počeo je produžetak, igrat će se 30 minuta, možda i penali

Produžetak

90+ Gotova je utakmica, nakon 90 minuta 0-0 i igrat će se produžeci!

85' Pique je mogao riješiti utakmicu pred očima supruge Shakire koja je na stadionu. Torres je ispremiješao Talijane, dodao na stranu Navasu, ovaj je dao prizemnu povratnu, a na 10-ak metara se stvorio Pique i pucao prije Bonuccija, ali je pokazao da je samo branič, otišlo je visoko iznad gola

80' U nastavku nije bilo prave prilike, smiješe se produžeci. Ušao je Mata umjesto Pedra te Aquilani umjesto Marchisija

64' Iniesta je prošao dvojicu, došao na 17 metara i mogao birati stranu, pucao je snažno, ali i vrlo neprecizno

58' Navas je oprobao udarac potpuno iskosa s 15-ak metara, ali je neugodan prizemni udarac lakoćom ukrotio Buffon

53' Montolivo je ušao umjesto Barzaglija, a Navas je zamijenio Silvu

Počelo je 2. poluvrijeme drugog polufinala Kupa konfederacija

2. Poluvrijeme

45+ Gotovo je 1. poluvrijeme u kojem su Talijani bili znatno bolji! Potvrdit će to i statistika, udarci 9-2, ali i čiste prilike koje su bile 3-1 u njihovu korist

37' U idućem napadu je odgovorila Španjolska. Torres je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, izvrtio Barzaglija i praktički došao sam pred Buffona iskosa, ali nije pogodio okvir gola! Otišlo je malo pokraj...

35' Maggio je apsolutni tragičar! Giaccherini je sjajno nabacio, Maggio izbjegao ofsajd, u pravom trenutku ušao iza leđa španjolske obrane i glavom pucao sa sedam-osam metara, ali opet je fantastično reagirao Casillas!

19' Četiri prilike u par minuta imali su Talijani! Prvo je Gilardino prebacio Ikera, onda je Maggio pokušao glavom nakon duge lopte, ali je istrčali Casillas obranio. Zatim je nakon prekida glavom pokraj gola pokušao De Rossi, a onda je nakon lijepe akcije Marchisio probao glavom sa sredine 16-erca, ali je i on bio neprecizan! Nevjerojatno da barem jednu od te tri šanse nisu iskoristili!

15' Italija čeka priliku iz polukontri i zasad dobro stoje na terenu. Probili su desnu stranu, a na prizemnu natrčao je Gilardino i pucao malo pokraj Casillasova gola

8' Maggio je pokušao glavom nakon kornera, ali je bio poprilično neprecizan

3' De Rossi je povukao kontru, Giaccherini je ostao nečuvan na 16 metara, ali nije jasno što je htio, pucati ili nabaciti, lopta je otišla tri metra pokraj Buffonove desne stative

2' Španjolska je krenula furiozno, najopasniji je Pedro. U drugom uzastopnom napadu pucao je na gol sa 17 metara, ali ipak pokraj gola

1' Počela je utakmica, na stadionu je 64.000 gledatelja

Početni sastavi

Italija: Buffon, Chiellini, Barzagli, Bonucci, De Rossi, Maggio, Candreva, Marchisio, Giaccherini, Pirlo, Gilardino

Španjolska: Casillas, Arbeloa, Pique, Ramos, Alba, Xavi, Busquets, Iniesta, Pedro, Silva, Torres