Komentari 38

Hrvatska slavila na Wembleyju, Engleska neće vidjeti EP 2008.!

1

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Englesku 3-2 u posljednjoj utakmici kvalifikacija te joj onemogućila plasman na Euro. U Austriju i Švicarsku ide Rusija...

Engleska - Hrvatska 2-3 (0-2)

Engleska (4-1-4-1): Carson - Richards, Campbell, Lescott, Bridge - Hargreaves - Wright-Phillips, Gerrard, Lampard, Cole - Crouch; izbornik: Steve McClaren.

Hrvatska (4-4-2): Pletikosa - Ćorluka, Šimić, R. Kovač, Šimunić - Srna, Modrić, N. Kovač, Kranjčar - Olić, Eduardo; izbornik: Slaven Bilić.

Tijek utakmice:

• 0' - Hrvatsku i Englesku himnu izveo je Tony Henry.
  • 1' - Utakmica je počela. Travnjak Wembleyja nije u osobito dobrom stanju, što će sigurno otežati i jednoj i drugoj momčadi.
  • 6' - Evo i prve opasne situacije. Lopta je s centra doletjela u šesnaesterac, glavom je pucao Joe Cole, ali ravno u Pletikosu.
  • 7' - Neugodan centaršut Wrighta-Phillipsa u sredinu je proslijedio Crouch, u posljednji trenutak izbacio je Robert Kovač.
  • 8' GOOOL!!! - Niko Kranjčar je opalio s 25 metara, Scott Carson grubo pogriješio i lopta je završila u mreži. Hrvatska na Wembleyju vodi od 8. minute!
  • 11' - Wright-Phillips ostao je sam ispred Pletikose, sjajno pucao, ali Stipe je fantastično reagirao i spasio Hrvatsku.
  • 14' GOOOL!!! - Eduardo asistencija, Ivica Olić zabio za 2-0!!! Nakon samo 14 minuta!!! Dudu je sjajno 'podvalio', a Olić zaobišao golmana i loptu poslao u praznu mrežu!
  • 22' - Lopta je u nogama Engleza čak 60 posto vremena.
  • 26' - Eduardo je nabacio zdesna, Kranjčar pokušao glavom iz pada, ali otišlo je pokraj gola.
  • 32' - I dalje traje terenska inicijativa Engleske, ali Hrvatska odlično stoji na terenu i domaćini ne mogu do pravih prilika.
  • 40' - Na kraju polukontre lopta je ostavljena Modriću na udarac, ali Luka je s 20 metara pucao jako loše.
  • 42' - Odlična šansa za Hrvatsku. Modrić je ostao usamljen na 20-ak metara, pucao snažno, ali Carson je obranio.
  • 46' - Počelo je drugo poluvrijeme. David Beckham je ušao umjesto Wright-Phillipsa, Jermaine Defoe umjesto Barryja.
  • 51' - Kovač je napravio faul na 27-28 metara, pucao je Beckham, no lopta se od živog zida odbila u korner.
  • 53' - Robert Kovač odlično je proigrao Eduarda, koji je pobjegao obrani, ali nije dobro iskontrolirao loptu i završilo je kornerom.
  • 56' GOOOL!!! - Šimunić je malo povukao za dres Defoea, a sudac svirao penal. Lampard je sigurno zabio za 1-2 u 56. minuti.
  • 58' - Prečka za Hrvatsku. U duelu s Olićem loptu je prema vlastitom golu poslao Bridge.
  • 59' - Srna je izveo korner, Olić pucao glavom, ali Carson je sada čudesno intervenirao na udarac s pet metara.
  • 63' - Kakav promašaj Olića! Ostao je sam na 15-ak metara, ali pucao slabo po zemlji i Carson je taj pokušaj zaustavio.
  • 65' GOOOL!!! - Engleska je izjednačila... Beckham je ubacio, loptu je u sredini primio Crouch i u padu pogodio Pletikosinu mrežu.
  • 74' - Umjesto Eduarda i Kranjčara, na terenu su Petrić i Pranjić.
  • 77' GOOOL!!! - Hrvatska od 77. minute opet vodi. Pranjić je dao za Petrića, a naš svježi napadač fenomenalno pogodio s 25 metara malo iskosa s lijeve strane.
  • 80' - Ušao je Darren Bent, Englezi idu s tri napadača.
  • 83' - Englezi pokušavaju dugim loptama, ali naši u ovoj fazi igre odlično rade u obrani.'84 - U uigru je ušao Ivan Rakitić, izašao je Ivica Olić.
  • 85' - Šimunić je pokušao glavom nakon kornera, ali neprecizno.
  • 86' - Bent se othrvao Šimiću i pucao samo malo iznad prečke.
  • 89' - Srna je prodor završio udarcem ravno u Carsona.
  • 90' - Rakitić je izbio sam pred Carsona, ali zakomplicirao je.

KRAJ - Veličanstvena pobjeda Hrvatske!!!