Ljubičić prošao Vliegena, Karlo 'neforsirano' ispao

1

Prvi hrvatski reket u tri seta je pobijedio Belgijca Vliegena, dok je Ivo Karlović ispao od Francuza Clementa uz čak 75 neforsiranih pogrešaka

Već u prvom kolu Ivo Karlović se oprostio od posljednjeg Grand Slam sezone. U pet setova pobijedio ga je Francuz Arnaud Clement, i to nakon što je 'Div' nadoknadio 0-2 u setovima. Sporna je ostala lopta u 10. igri petog seta, kod 5-4 za Clementa, kada je na 15-0 na Clementovom servisu dosuđen sumnjiv aut i Francuz je otišao prema pobjedi nakon više od 4 sata. Prvi set otišao je do tie-breaka, u kojem je Karlo ostao kratak. Prvi puta svoj je servis izgubio u drugom setu, što je Clementu bilo dovoljno za 2-0 u setovima. U trećem setu Karlović je došao do svog jedinog 'breaka' i uzeo set, dok je u četvrtom setu igran tie-break, u kojem je Ivo poveo 5-1 a onda se jedva 'iščupao'. U odlučujućem setu Karlović je ponovno izgubio svoj servis, i to kod 2-2. Clement je sigurno držao svoj servis i pobijedio u meču u kojem je Karlović imao čak 75 (!?) neforsiranih pogrešaka. Bolje sreće u prvom kolu bio je Ivan Ljubičić. On je bio uvjerljiv protiv Belgijanca Kristofa Vliegena, kojem je prepustio samo osam gemova. U prvom setu 6-1, drugi je otišao do tie-breaka, da bi u trećem setu Ljubo ponovio prvi. Lagana pobjeda za prvog hrvatskog reketa, koji ove godine pokušava nadmašiti svoj najbolji rezultat na US Openu. Najdalje je otišao do 3. kola. Ivo Karlović - Arnaud Clement 6-7 (5), 4-6, 6-4, 7-6 (6), 4-6 Ivan Ljubičić - Arnaud Clement 6-1, 7-6 (1), 6-1