Komentari 5

Ljubičić zabio prvijenac za AEK, aktualni prvak preuzeo je vrh!

Aktualni grčki nogometni prvak AEK preuzeo je vodstvo na ljestvici nakon što je u susretu 23. kola pobijedio Kifisiju sa 3-0.

Golove za atenski sastav zabili su Levi Garcia (19, 24) i Robert Ljubičić (90) koji je u zimskom prijelaznom iz Dinama preselio u redove grčkog prvaka.

Ljubičić je ušao u igru u 71. minuti, a u posljednjim trenucima susreta je zabio svoj prvi gol u novom klubu. Domagoj Vida nije nastupio za AEK.

Na suprotnoj strani je Dario Čanađija odigrao cijeli susret, dok je Luka Capan igrao do 73. minute.

AEK je ovom pobjedom preskočio dosadašnjeg lidera PAOK koji je na svom travnjaku doživio težak poraz od Olympiakosa 1-4.

Za pirejski sastav strijelci su bili Fran Navarro (29), Daniel Podence (54), te Ayoub el Kaabi (83, 90), dok je za PAOK, za koji je branio Dominik Kotarski, pogodak postigao Kiril Despodov (39).

Panathinaikos je u subotu odigrao 2-2 protiv Lamije. Tin Jedvaj nije bio u redovima domaćeg sastava.

AEK je preuzeo vodstvo sa 52 boda, PAOK ima bod manje, baš kao i Panathinaikos na trećoj poziciji. Četvrti je Olympiakos sa 47 bodova.