Komentari 104

Tudorov PAOK pao u Zagrebu: Lokomotiva na uzvrat nosi 2-1

13

Nogometaši Lokomotive na stadionu u Kranjčevićevoj u prvom su susretu drugog pretkola Europske lige s 2-1 svladali favorizirani PAOK kojeg vodi Igor Tudor...

Lokomotiva je u sjajnom izdanju na stadionu u Kranjčevićevoj iznenadila favorizirani grčki PAOK kojeg vodi Igor Tudor te slavila 2-1. Mogla je momčad Ante Čačića i do puno većeg plijena, no primila je gol u sučevoj nadoknadi i tako si ipak otežala priliku za prolaz.

Tudoru u 10. utakmici 1. poraz od Lokomotive

Igor Tudor također je u utakmicu ušao kao favorit iako nije mogao računati na čak devet igrača koji bi bili jako blizu početnoj momčadi. Kao trener Hajduka Tudor je protiv Lokomotive imao pet pobjeda i četiri remija, no u svom debiju na službenoj utakmici PAOK-a ipak je doživio poraz

Na stadion u Kranjčevićevoj ulici stiglo je 300-tinjak navijača PAOK-a koji su bili pod prismotrom velikog broja policijskih službenika zbog mogućeg sukoba s BBB-ima jer s navijačima PAOK-a često putuju i navijači Partizana, no srećom do nikakvog sukoba nije došlo.

Kolar za 1-0

Gosti su od početka susreta imali više od igre, a posebno je prijetio Slovak Robert Mak koji je u nekoliko navrata promašio čiste prilike. No, u 30. minuti Kolar zabija za 1-0. Begonja je dao odličnu loptu u desno, a Kolar odmah puca s nekih 12 metara iskosa i pogađa niskom loptom u suprotnu stranu za veliki šok gostiju.

U 36. minuti nakon sjajnog dodavanja Pelkasa, Kitsiou se sjajno oslobodio čuvara na nekih deset metara od gola, pobjegao malo na desnu stranu, no njegov udarac ipak odlazi pokraj suprotne stative.

Marić je u 40. minuti imao veliku priliku za 2-0, no nekako su se spasili gosti. Prvo je napadač domaćina 'slomio' stopera PAOK-a odličnim lažnjakom na nekih desetak metara od gola, no onda je pokušao još jedan dribling i propala je velika prilika.

Andrijaševićev 'odgovor' Tudoru za 2-0

Kada se činilo da će žaliti domaćini za tom prilikom Marića, za 2-0 zabija Andrijašević. Kolar je nabacio iz kornera s desne strane, a lopta je 'sletjela' točno na glavu bivšeg igrača Hajduka kojeg je upravo Igor Tudor tada pustio na odlazak s Poljuda

U nastavku susreta Salpingidis i Mak su nastavili sa serijom promašaja gostiju, a Igor Tudor se samo hvatao za glavu na klupi PAOK-a. Pokušavali su igrači Lokomotive izvesti nekoliko kontri, no nije bilo preciznosti u završnici

Mak u zadnjim trenucima

I kada se činilo da će zagrebačka momčad s velikih 2-0 dočekati uzvrat u vrućem Solunu, u drugoj minuti sučeve nadoknade Mak ipak zabija za toliko željeni gol gostiju. Lopta je prošla točno između Mrčele i Prenge, a Slovak je izbio sam pred Zeleniku, zaobišao ga u lijevu stranu i poslao loptu u praznu mrežu. Šteta za Lokomotivu koja je imala veliku priliku, no bude li ovako hrabra i u uzvratnoj utakmici, nikako nije bez šansi da izbaci PAOK