Komentari 184

'Lokosima' drama protiv Istre u 'ludoj' završnici, kaos za kraj

9

Kakva utakmica u Puli. Lokomotiva je do 87. minute gubila 1-0, ali je golovima Mišića i Pjace okrenula sve u svoju korist. Na kraju je Marić pokazao i dva crvena

To je za nas sigurno najteža utakmica sezone, rekao je trener Lokomotive Tomislav Ivković uoči gostovanja u Puli kod Istre. I bilo je teško 'lokosima', gubili su sve do 87. minute, ali onda su tri minute zabili dva gola i pobjedom 2-1 ostali jedina momčad sa stopostotnim učinkom u Prvoj HNL nakon četiri kola.

Bila je to vrlo dobra i uzbudljiva utakmica u kojoj su u prvom poluvremenu Istrani napadali, ali bolje prilike imali su gosti. Ipak, nije bilo preciznosti ni na jednoj strani pa se na odmor otišlo bez golova.

Na gol je gotovo 3000 gledatelja u Puli čekalo do 65. minute kada su zabili domaćini. Jo je pucao, ali je Picak samo kratko odbio, točno pred Križmana, koji je iz blizine zabio za 1-0.

Samo osam minuta kasnije slična akcija Istre kao kod gola, ali ovog puta Križmanov udarac obranio je Picak.

U 82. minuti prva prilika u nastavku za Lokomotivu, ali je udarac Puljića glavom sa sedam, osam metara prohujao iznad prečke.

Lokomotiva je izjednačila u 87. minuti nakon vrlo dvojbene situacije. Naime, nakon jednog starta igrač Istre ostao je ležati na polovici 'lokosa', ali sudac Bruno Marić nije prekinuo susret. Ivkovićeva momčad izvela je polukontru, Bručić je dodao za Mišića, koji je izjednačio na 1-1.

Trener Puljana Igor Pamić poludio je na suca, ušao u teren, čak se počeo prepirati i s gostujućim igračima, ali odluka suca se nije mijenjala.

Izjednačenje kao da je šokiralo Puljane, jer su samo dvije minute kasnije primili i drugi gol, a strijelac je bio Pjaca.

To je diglo atmosferu do usijanja, a sve je kulminiralo u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je došlo do naguravanja na terenu, a Marić je odlučio isključiti Franjića i Mesarića koji su zakuhali cijelu situaciju.

Lokomotiva je pobjedom ponovno preuzela vrh ljestvice s maksimalnih 12 bodova, dok je Istra peta s četiri boda.