Loša partija Ćorluke, kraj Portsmouthove serije

1

Branič 'kockastih' sukrivac je za oba gola gostiju, ali City je ipak uzeo tri boda. Portsmouth je nakon 11 utakmica završio niz neporaženosti

Dimitar Berbatov je prekinuo veliku seriju Portsmoutha. Golom u 81. minuti donio je minimalnu pobjedu Tottenhamu na Fratton Parku. To je prvi poraz momčadi Nike Kranjčara nakon 11 utakmica. Ujedno, ovim je porazom nastavljena kriza rezultata na domaćem terenu, na kojem već pet utakmica nisu uspjeli pobijediti. Niko je odigrao cijelu utakmicu, pokušavao, dva puta i pucao na gol, ali sve što je uspio napraviti je - dobiti žuti karton.
Bolton je u gostima kod Manchester Cityja vodio 2-1, i to djelomično zahvaljujući Vedranu Ćorluki. 'Čarli' je sukrivac za drugi gol gostiju, ali pogreška nije tragična. Svoje je prste imao i kod prvog gola, tako da ovo definitivno nije bila njegova najbolja utakmica u Engleskoj... Srećom City je u drugom poluvremenu zabio tri gola (autogol, Vassel i Etuhu) i ipak uzeo sva tri boda. Osim što je kiksao u obrani, Ćorluka je pokušavao i prema naprijed. Dva puta je pucao, ali oba puta izvan okvira gola.
Kišovito je bilo u Wiganu, ali zahvaljujući - kiši golova. Domaćin je pobijedio Blackburn 5-3. Vodili su 3-0, gosti stigli do 3-3, no tada je Bent zabio svoj drugi i treći gol i zaključio golijadu. Sunderland je nadigrao Aston Villu, ali osvojio samo bod. Po bod svakome otišao je i u dvoboju Birminghama i Readinga. Everton je zabijao na kraju poluvremena i utakmice i uzeo tri boda West Hamu, a Turčin Sanli osigurao je pobjedu Middlesbroughu kod 'fenjeraša' Derby Countyja.

PREMIERSHIP, 17. kolo:
Manchester City – Bolton 4-2 (Bianchi 7, Michalik 48 – ag, Vassel 77, Etuhu 90 / Diouf 31, Nolan 40)
Portsmouth – Tottenham 0-1 (Berbatov 81)
Wigan – Blackburn 5-3 (Landzaat 10, Bent 12, 66, 81, Scharner 37 / Santa Cruz 45, 50, 61)
Sunderland – Aston Villa 1-1 (Higginbotham 10 / Maloney 73)
Birmingham – Reading 1-1 (Forsell 4/ Hunt 51 – 11m)
West Ham – Everton 0-2 (Yakubu 45, Johnson 90)
Derby County – Middlesbrough 0-1 (Sanli 38)
Fulham - Newcastle 0-1 (Barton 90 - 11m)