Komentari 12

Lovren je ostao u šoku kada je prvi put vidio Lukakua: Ako on ima 16 godina, onda ja imam 32

1

Lukaku je uvjerljivo najbolji strijelac u povijesti belgijske reprezentacije, zabio je čak 68 golova u 103 nastupa. Hrvatska ga se sjeća iz jedne prijateljske utakmice, ali Dejan Lovren upoznao ga je drugom prilikom

Ako on ima 16 godina, onda ja imam 32 - tim je riječima Dejan Lovren (33) prije 13 godina opisao napadača Romelua Lukakua (29) nakon utakmice Dinama i Anderlechta u Europskoj ligi. I zaista, Lukaku je imao samo 16 godina, ali već je tada bio nevjerojatnih fizičkih predispozicija koje ga fantastično služe uzduž cijele karijere.

POGLEDAJTE VIDEO: Vatreni se pripremaju za Belgiju

Doha je savršeno čista, čak i iza policije na konjima ide pometač 00:55

Ipak, Lovren nije bio prvi koji jednostavno nije mogao vjerovati u Lukakuove godine. Napadačeva majka rekla je da je nakon svake utakmice u mlađim kategorijama ušla u rasprave s roditeljima suparničke djece. Bio je viši i jači od ostalih, tako da je Lukakuova majka Adolphine sa sobom uvijek nosila rodni list na kojem piše njegov datum rođenja.

Hrvatska je favorit za osvajanje skupine! A Belgija će ispasti

Gorostasi Lukaku zadaje velikih problema i u seniorskoj konkurenciji. Teško je pronaći igrača koji može parirati Lukakuovoj visini od 191 centimetra i težini od čak 103 kilograma.

Vratimo se još malo na utakmicu Dinama i Anderlechta iz 2009. godine. Lukaku je samo pola godine prije utakmice s Dinamom debitirao za seniorsku momčad Anderlechta, a rano je pokazao fantastičnu kvalitetu. Prvu  kompletnu sezonu u seniorima Lukaku je završio kao najbolji strijelac belgijske lige, a Anderlecht je osvojio naslov prvaka.

Zagreb: Europska liga, skupina A, Dinamo - Anderlecht, 2. dio

Lukaku je u 85. minuti na Maksimiru ušao umjesto Matiasa Suareza u utakmici gdje su Belgijanci slavili s 2-0. Dinamo je u prosincu 2009. uzvratio pobjedom od 1-0 u Belgiji, a Lukaku je tu utakmicu počeo od prve minute. Bilo je to teških 90 minuta za Dinamo, a Lovren je nakon utakmice posebnu pohvalu uputio tadašnjem golmanu 'modrih', Tomislavu Butini.

Od te utakmice prošlo je 13 godina, ali eto, Lukaku i Lovren ponovno će se susresti u utakmici Svjetskog prvenstva između Hrvatske i Belgije. Napadač Belgije ušao je protiv Maroka pred kraj utakmice, a nije u najboljoj formi nakon što ga je ozljeda udaljila s terena. Sada je, čini se, spremniji nego kada je došao u Katar i Belgiji će trebati njegove usluge protiv 'vatrenih'.

International Friendly - Belgium v Croatia

Lovren je u posljednji tren uoči Mundijala upao u prvu postavu ispred Josipa Šutala. Odlično je Lovren odigrao protiv Maroka i Kanade, ali ako će Lukaku zaista krenuti od prve minute protiv Hrvatske čeka ga najteži zadatak do sada.

Dalić natuknuo sastav i dodao: To je pila naopako, idemo u rat! Kova: Belgija je najbolja u grupi

Lukaku je uvjerljivo najbolji strijelac u povijesti belgijske reprezentacije. Zabio je čak 68 golova u 103 nastupa, a drugi najbolji strijelac reprezentacije je Eden Hazard s 33 gola. Belgiji je veoma potrebna svježina u momčadi, netko tko će ih trgnuti iz spore i trome igre koju su pokazali u prve dvije utakmice. Vrijeme će otkriti je li Lukaku odgovor na njihova pitanja.