Komentari 30

Lovren odigrao 90 minuta za Liverpool u slavlju kod 'svojih'

2

Hrvatski reprezentativac vratio se na St. Mary's i slavio s Liverpoolom 2-0. Veselit će ga činjenica što je odigrao svih 90 minuta, ali nije pokazao osobito sigurnu igru...

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool nakon više od dva mjeseca i blamaže kod Manchester Uniteda (3-0), ovaj put s uspješnijim ishodom. "Redsi" su slavili 2-0 na gostovanju kod Southamptona, bivšeg kluba hrvatskog reprezentativca koji nije odigrao na visokoj razini.

Reuters/PIXSELL

Philippe Coutinho otvorio je utakmicu "bombom" u trećoj minuti s 30 metara na koju ništa nije mogao učiniti domaći golman Forster. Lovren dobio je žuti karton u 43. minuti kad je žestoko ušao u Warda-Prowsea, a minutu poslije sudac Kevin Friend opet je bio u središtu pažnje.

Simon Mignolet poslužio se rukama izvan kaznenog prostora nakon što je Eljero Elia izbio sam pred njega, ali suci to nisu primijetili. Nedugo potom Lovren se poslužio rukom u svom šesnaestercu nakon jednog ubačaja, sudac je ostao nijem.

Ubojitost Liverpoola pokazala se i u drugom dijelu kad je zabio iz drugog udarca u okvir uopće. Raheem Sterling 17 minuta prije kraja zabio je za 2-0 i tako riješio pitanje pobjednika iako će Brendan Rodgers vjerojatno imati prostora za prigovor svojim igračima.

Bilo kako bilo, Liverpool je pobjedom došao na šesto mjesto ljestvice, s bodom manje od Southamptona.