Komentari 60

Lovren službeno debitirao za 'redse': Treba nam vremena

16

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice prvog kola Premiershipa Liverpool je teže od očekivanog dobio Southampton 2-1, a cijelu je utakmicu odigrao Dejan Lovren

Dejan Lovren upisao je svih 90 minuta u pobjedi Liverpoola na startu nove premijerligaške sezone. 'Redsi' su u dramatičnoj utakmici uzeli tri boda pobijedivši 2-1.

U utakmici protiv dojučerašnjih suigrača iz Southamptona hrvatski je reprezentativac odigrao solidno, uz puno trke i blokiranih udaraca, ali mu na dušu djelomično može ići gol koji je njegova momčad primila za 1-1.

- Bila je ovo teška utakmica za nas uz ne previše lijepu igru, ali tri boda su tri boda. Veselim se sljedećem izazovu, ova pobjeda dignula nam je samopouzdanje - rekao je Lovren nakon utakmice.

Liverpool je poveo u 23. minuti utakmice nakon fenomenalne akcije u kojoj je Jordan Henderson ukrao loptu na sredini terena i potom uputio sjajnu dubinsku loptu prema Raheemu Sterlingu, a engleski krilni napadač zabio je za 1-0.

Sveci se, međutim, nisu predavali te su u 11. drugog dijela izjednačili nakon što je Dušan Tadić na rubu šesnaesterca Liverpoola petom gurnuo loptu pokraj Lovrena, što je iskoristio Clyne i zakucao loptu pod prečku za 1-1.

- Početak je sezone, treba nam vremena. Igrat ćemo bolje u sljedećim utakmicama - dodao je Dejan.

Stiskali su gosti u narednim minutama, ali 'redsi' su ipak pokazali karakter te u 79. minuti došli do pobjedničkog gola. S desne je strane ubacio Sterling, a Sturridge samo lagano skrenuo loptu u malu mrežicu za važna tri boda na startu sezone.

- Bilo mi je čudno igrati protiv bivše momčadi, ali trudio sam se koncentrirati na svoju igru - zaključio je Hrvat.