Luca Toni i Klose zabili za Bayern, igralo 5 Hrvata

1

Mario Cvitanović i Andre Mijatović jedini su odigrali cijelu utakmicu, "komadiće" su dobili Rivić i Lakić, a Olić je zamijenjen u završnici

Četiri hrvatska nogometaša nastupila su u šest u subotu odigranih utakmica Bundeslige. Nitko od njih nije uspio izaći iz Rakitićeve sjene, a Mario Cvitanović i Andre Mijatović (Arminia) jedini su odradili svih 90 minuta. Njegov Energie Cottbus izvukao je "nulu" u Leverkusenu, a do 67. minute igrao je i naš napadač Stiven Rivić. To je ujedno bio i jedni remi subotnjeg programa, a utakmica koja je izazvala najviše pozornosti svakako je ona između Bayerna i Hanse. Renovirani Bavarci očito su dobro ulagali jer ih je u vodstvo doveo Luca Toni, a preostala dva gola postigao je Miroslav Klose. Ivica Olić izašao je sedam minuta prije kraja utakmice u kojoj je njegov HSV uzeo sva tri boda, a posljednjih 17 minuta dobio je Srđan Lakić u porazu Herthe na gostovanju u Frankfurtu. Joey Šimunić nije bio u sastavu. Zaigrao nije ni Jurica Vranješ. Werder je prvu polovicu generalne probe za Dinamo odradio sjajno i golovima Diega iz penala i Sanoga vodio 2-0 u gostima kod Bochuma. No u samo četiri minute nastavka Bochum je stigao do 2-2 i svakom je otišao po bod. Kod Bochuma Ivo Iličević nije dobio niti minute. Bayern - Hansa 3-0 (Toni 14, Klose 66, 85) Bayer - Energie 0-0 Bochum - Werder 2-2 (Šestak 47, Beichmann 49 / Diego 39-11m, Sanogo 45) Hannover 96 - Hamburger SV 0-1 (Benjamin 23) Eintracht - Hertha 1-0 (Amanitidis 31) Wolfsburg - Arminia 1-3 (Radu 84 / Wichniarek 38, Eigler 49, Kirch 81) Igrano u petak: Stuttgart - Schalke 04 2-2 (Khedira 63, Pardo 67-11m / Kobiashvili 25, RAKITIĆ 76) Nedjelja: Nurnberg - Karlsruhe Borussia D. - Duisburg