Komentari 58

Spektakl na Velodromeu: Tudor izbacio zvjezdani PSG iz Kupa!

Marseille je izbacio Parižane iz osmine finala francuskog kupa (2-1) u spektakularnoj utakmici na Velodromeu. Golove su zabijali Sanchez i Malinovski, a jedini strijelac za PSG bio je Ramos

Ono što je danas PSG, to je nekada bio Marseille. Vladari francuskog nogometa, ali napravili su nešto što ni Parižani ne mogu unatoč silnim milijunima. Osvojili su Ligu prvaka. No, posljednjih godina je Marseille u debeloj sjeni mrskog rivala. Gledaju ih kako dominiraju francuskim nogometom i podižu trofeje, ali nada u naslov prvaka i euforija vratili su se na Velodrome i to zahvaljujući jednom čovjeku.

Iako ga navijači i igrači u početku nisu podnosili, Igor Tudor preporodio je Marseille i pretvorio ga u klub koji se bori za naslov prvaka i bez problema parira zvjezdanom PSG-u. Ne samo parira, već i pobjeđuje!

Marseille je izbacio Parižane iz osmine finala francuskog kupa (2-1) u spektakularnoj utakmici na Velodromeu.

Coupe de France - Round of 16 - Olympique de Marseille v Paris St Germain

I sam Igor Tudor zna koliko je ovo važna utakmica za Marseille koja će odrediti jako puno toga ove sezone i pokazati koliko njegova momčad može pa je do maksimuma motivirao i nabrijao svoje igrače. Letjeli su terenom, s visokim presingom ometali ih u razvijanju kombinatorike i izlascima naprijed pa i zatvorili Messija i Neymara. Stvarali su šanse i prijetili, Gianluigi Donnarumma sve je poskidao, no nije mogao ono u 30. minuti!

Marquinhos je napravio penal nad Cengizom Underom, a Alexis Sanchez je to mirno realizirao za eksploziju oduševljenja na krcatom Velodromeu.

Fantastična utakmica na Velodromeu, totalni nogomet s pregršt prilika za uživanje neutralnih navijača. Igrači Marseillea su glavama već bili u svlačionici, a onda šok i tišina na stadionu. Oba kluba imala su nekoliko fantastičnih šansi, a jednu od njih iskoristio je Sergio Ramos koji je gotovo u zadnjoj sekundi prvog poluvremena zabio glavom za 1-1 nakon ubačaja iz kornera i vratio stvari na početak.

Nije taj šokantni gol izbacio iz ravnoteže igrače Marseillea. Štoviše, nastavili su u visokom tempu i u nastavku, a onda im se posrećilo u 57. minuti. Sanchez je petljao s loptom po šesnaestercu PSG-a, lopta se odbila i pala na rub, a od tamo se zaletio Malinovski i silovito lansirao loptu u lijeve rašlje! Spektakularan gol za delirij na stadionu!

Gol pogledajte OVDJE

Do kraja utakmice vladala je opća ofenziva PSG-a. Redale su se šanse, a u drugoj minuti sudačke nadoknade skoro je stalo srce domaćim navijačima. Ramos je zabio, ali je dosuđeno zaleđe.

Uz puno nervoze i tenzija, sudac je odsvirao kraj, a Igor Tudor je mogao početi slaviti najveću pobjedu svoje karijere!