Komentari 7

Madagaskar opet šokirao sve: Izbacio je Kongo s Kupa nacija!

1

Nogometna reprezentacija Madagaskara nastavila je nizati iznenađenja plasiravši se u četvrtfinale afričkog Kupa nacija nakon što je u osmini finala pobijedila DR Kongo sa 4-2 (2-2) nakon boljeg izvođenja penala.

Za 108. reprezentaciju sa Fifine ljestvice to je najveći uspjeh u povijesti. Naime, Madagaskar do sada nikada nije nastupio na afričkom Kupu nacija, a u svom premijernom nastupu je prošao skupinu osvojivši prvo mjesto ispred Nigerije, a sada i pobijedio DR Kongo za plasman među osam najboljih reprezentacija 'Crnog kontinenta'.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je Madagaskar bio bliži pobjedi i unutar 90 minuta. Međutim, DR Kongo je golom u sudačkoj nadoknadi zabio za 2-2 izborivši produžetak.

Madagaskar je poveo u 9. minuti golom Ibrahima Amade, a izjednačio je bivši napadač Villarreala, a sada član kineskog Beijing Guoana, Cedric Bakambu u 21. minuti. Madagaskar, kojeg vodi francuski stručnjak Nicolas Dupuis, stigao je do nove prednosti u 77.  minuti preko Faneve Andriatsime, a kada se već činilo kako će utakmica završiti rezultatom 2-1, DR Kongo je izjednačio golom braniča Porta Chancela Mbembe nakon ubačaja iz kornera.

DR Kongo je u produžetku bio nešto bolji, ali nije uspio zabiti i treći gol.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca igrači Madagaskara su pucali bez greške. Golove su zabili Ibrahim Amada, Romain Metanire, Thomas Fontaine, te Jerome Mombris, dok su u suparničkim redovima Marcel Tissernd i Yannick Bolaise pucali preko gola, a precizni su bili tek Bakambu i Paul Jose Mpoku.

Madagaskar će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Gana - Tunis koji je na rasporedu u ponedjeljak.