Komentari 19

Malta ih izmučila: Grčka do pobjede u 4. minuti nadoknade

Malta  ih izmučila: Grčka do pobjede u 4. minuti nadoknade
5

Teže od očekivanog je Grčka došla do sva tri boda na gostovanju kod Malte. Junak utakmice je Vassilis Torossidis koji je u 94. minuti donio momčadi vrh ljestvice

Reprezentacija Grčke došla je do teške pobjede 1-0 pobjede kod Malte u petom kolu kvalifkacija za Euro 2012. Iskoristivši time poraz Hrvatske u Gruziji, Grci su zasjeli na čelo skupine F s 11 bodova, jednim više od Bilić-boysa.

Baš kao i Hrvatska, bivši europski prvaci su već unaprijed upisali sva tri boda na Valetti što im se umalo obilo u glavu.

Grčka se cijelu utakmicu mučila probiti defanzivne Maltežane. Kad se činilo da će Malta kao i Hrvatskoj 2005. iščupati povijesni bod na scenu je stupio Torossidis. Igrala se 94. minuta utakmice kad je Karagounis uputio posljednji očajnički udarac u protivnički 16-erac,a branič Olympiacosa je u gužvi najviše skočio i donio tešku, vrlo važnu pobjedu.

Izabranici Fernanda Santosa igrali su od 84. minute s igračem manje kad je Papastathopoulos u obćevajućoj akciji Maltežana s leđa srušio Mifsuda.

Izrael svladao Latviju

Pogotkom Beraka Kayala izraelska je nogometna reprezentacija došla do pobjede protiv Latvije (2-1) u skupini F kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine...

Zakomplicirali su time Izraelci dodatno situaciju u skupini nakon što je Hrvatska ranije kiksala u Gruziji i izgubila s 1-0. Momčad Luisa Fernandeza približila se sada našoj reprezentaciji na tri boda (10-7) nakon pet utakmica. Gruzija je skupila devet bodova, a jedan manje ima Grčka koja večeras igra na Malti i ima priliku preuzeti vodstvo.

Elyaniv Barda je u 16. minuti doveo Izraelce u vodstvo u dvoboju igranom u Tel Avivu. Kapetan gostiju Kaspars Gorkšs izjednačio je u 62. minuti, ali u 81. je Kayala glavom s otprilike 12 metara donio domaćinu značajna tri boda i vratio ga u utrku za Euro.