Komentari 14

Mamić počeo velikom pobjedom na krilima pojačanja Tomečaka

1

Zoran Mamić uspješno je započeo trenersku avanturu na klupi Al Nassra. Njegova je momčad u dvoboju 1. kola saudijske Premier lige pred 12 tisuća gledatelja svladala (4:1) Al Fateh.

Al Nassr je u vodstvo stigao preko Sofianija u 33. minuti, dok je u finišu prvog dijela nakon udarca Ivana Tomečaka vlastitu mrežu zatresao i Abusabaan.

Za 3:0 pogodio je Hawsawi u 61. minuti., a velike zasluge i za ovaj pogodak ima asistent - Tomečak. Gosti su u 80. minuti smanjili preko Juniora, dok je konačnih 4:1 već u sljedećem napadu postavio Ali Sharahli.

Najbolji igrač utakmice Ivan Tomečak na travnjaku je bio do 65. minute, dok je Marin Tomasov igrao do 79. minute.

Posljednjih dana Zoran Mamić svoje je redove osnažio s još dva strana igrača; u Al Nassr stigli su paragvajski veznjak Victor Ayala, te brazilski branič Bruno Uvini.

Zanimljivo, na predstavljanju 23-godišnjeg Brazilca Zoran Mamić je rekao:

- Brunu Uvinija sam posljednje dvije godine pokušavao dovesti u Dinamo, riječ je o odličnom igraču koji je bio kapetan brazilske U-21 reprezentacije, te nizozemskog Vitessea.

Pobjedom na novoj adresi krenuo je i Ivan Jurić čija je Genoa u dvoboju talijanskog kupa s 3:2 svladala Lecce.

Genoa je povela pogotkom Miguela Velosa, dok je Lecce preko Leporea i Torromina preokrenuo rezultat. Ipak, Genou (i Ivana Jurića) do prve su pobjede u novoj sezoni odveli Pandev i Pavoletti.