Komentari 3

Man United pobijedio 'vukove' Parkovim golom u 93. minuti

1

Junak Manchester Uniteda u susretu protiv Wolverhamtpona bio je Korejac Park Ji-Sung. 'Vragove' je doveo u vodstvo, ali i donio im pobjedu u posljednjim sekundama

U trećoj minuti sudačke nadoknade Korejac Ji-Sung Park spasio je Manchester United od domaćeg kiksa protiv slabašnog Wolverhamptona. “Crveni vragovi” pobijedili su na kraju s 2-1 u 11. kolu Premiershipa i došli do šestog slavlja ove sezone.

Problemi s ozljedama (Rooney, Nani, Berbatov, Giggs...) prisilili su menadžera Uniteda Alexa Fergusona da na travnjak Old Trafforda izvede “šareni” sastav, a to je pretposljednja momčad lige umalo uspjela iskoristiti za senzacionalni remi.

No, Fergusonov je junak u subotu bio Park koji je najprije u posljednjoj minuti prvog poluvremena doveo domaće u vodstvo, nakon što ga je odlično pronašao Darren Fletcher, da bi u zadnjim sekundama osigurao svojoj momčadi i sva tri boda. U solo-akciji se probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i iskosa lijevom nogom poslao loptu u bliži kut Marcusa Hahnemanna. Prije toga je Sylvan Ebanks-Blake izjednačio u 66. minuti, gurnuvši loptu kroz noge Edwinu van der Saru.

Sunderland se, barem privremeno, probio na sedmo mjesto nakon pobjede 2-0 protiv Stoke Cityja. Ganac Asamoah Gyan je bio strijelac oba pogotka (u devetoj i 86. minuti), a pobjeda domaćih je mogla biti uvjerljivija da je Steed Malbranque u 29. minuti iskoristio jedanaesterac. Spomenimo i da je Stoke od 82. minute igrao bez isključenog Ryana Shawcrossa.

West Ham je bio na pragu prve gostujuće pobjede ove sezone, ali Birmingham se uspio vratiti nakon zaostatka 0-2 i uzeti bod na svome St. Andrewsu. Sve važno se dogodilo u drugom poluvremenu. Londončani su vodili golovima Frederica Piquionnea i Valona Behramija, a šesti remi ove sezone Birminghamu su donijeli Cameron Jerome i Liam Ridgewell.

Premiership, 11. kolo:

Birmingham - West Ham 2-2 (Jerome 64, Ridgewell 73 / Piquionne 48, Behrami 58)

Blackburn - Wigan 2-1 (Pedersen 58, Roberts 68 / N´Zogbia 75)

Blackpool - Everton 2-2 (Eardley 10, Vaughan 48 / Cahill 13, Coleman 50)

Fulham - Aston Villa 1-1 (Hangeland 90 / Albrighton 41)

Manchester United - Wolverhampton 2-1 (Park 45, 90+3 / Ebanks-Blake 66)

Sunderland - Stoke City 2-0 (Gyan 9, 86)

Bolton - Tottenham 4-2 (Davies 31, 76-11m, 90, Steinsson 56 / Hutton 79, Pavljučenko 87)