Komentari 9

Man. United 'slomio' Liverpool i prošao u osminu finala FA kupa

Manchester United je ovom pobjedom produžio niz bez poraza u svim natjecanjima na pet susreta, dok je Liverpool u zadnjih sedam nastupa slavio samo jednom

U najzanimljivijem susretu 16-ine finala engleskog FA kupa Manchester United je na Old Traffordu pobijedio velikog suparnika Liverpool sa 3-2.

Bio je to sjajan susret, a zanimljivo prije svega sedam dana njihov ligaški ogled na Anfieldu je završio bez golova.

Anfield je pao: 'Redsi' izgubili kod kuće nakon 68 utakmica!

ManU je ovom pobjedom produžio niz bez poraza u svim natjecanjima na pet susreta, dok su "Redsi" u zadnjih sedam nastupa slavili samo jednom.

Gosti su poveli u 18. minuti golom Mohameda Salaha nakon fantastične asistencije Roberta Firmina.

FA Cup - Fourth Round - Manchester United v Liverpool

No, deset minuta kasnije izjednačio je Mason Greenwood na asistenciju Marcusa Rashforda. U 48. minuti zamijenili su uloge. Greenwood je asistirao, a Rashford zabio za preokret. Samo 10 minuta kasnije Salah je vratio sve na početak. Pogodak odluke zabio je Bruno Fernandes u 78. minuti. Idući Unitedov protivnik bit će West Ham.

Plasman u osminu finala izborili su i nogometaši Chelsea nakon što su na Stamford Bridgeu pobijedili Luton Towna sa 3-1.

"Bluesi" su do pobjede protiv drugoligaša stigli na krilima Tammyja Abrahama koji je zabio tri gola (11, 17, 74), dok je gol za goste zabio Jordan Clarke (30).

Manchester City jedva prošao četvrtoligaša: Gubili su do 81.

Zanimljivo, Abraham je postao prvi igrač Chelsea koji je u upisao "hat-trick" u FA kupu nakon 2007. kada je to uspjelo njegovom sadašnjem treneru Franku Lampardu.

Chelsea v Luton Town - Emirates FA Cup - Fourth Round - Stamford Bridge

Pobjeda londonskog sastava je mogla biti i izraženija, no Simon Sluga je u 86. minuti obranio jedanaesterac Timu Werneru. Njemački napadač je poslao loptu u desnu stranu gola, ali je Sluga sjajno reagirao.

Za Chelsea, koji će u osmini finala igrati protiv drugoligaša Barnsleyja, je od 84. minute igrao Mateo Kovačić.

Leicester City je preskočio Brentford sa 3-1, dok je Burnley porazio Fulham sa 3-0.