Komentari 2

Manchesteru samo bod, utrka za naslov otvorena

1

United je poveo protiv Middlesbrougha, ali domaći su preko Alvesa izjednačili i poveli. Bod lideru Premiershipa donio je Wayne Rooney

Ovo je pošten rezultat. U nekim trenucima smo napadali i pritiskali protivnika, ali u nekim su i oni opasno napadali nas. Odlična utakmica, puno toga se događalo i pošteno je da je svakome pripao po bod, nakon remija na gostovanju kod Middlesbrougha rekao je Sir ALex Ferguson.
Njegov Manchester mogao je pobjeći Chelseaju na pet bodova, ali po teškim uvjetima to nisu uspjeli. No više od kiše i susnježice, koje su se izmijenjivale tijekom utakmice, u tome ih je spriječio Brazilac Afonso Alves. Napadač koji je jesenas zabio sedam golova u jednoj utakmici za Pranjićev Heerenveen zimus je pojačao momčad s Teesidea i igra odlično. Nakon što je i u ovoj utakmici zabio Cristiano Ronaldo, sada već 37. gol ove sezone, Alves je u 35. minuti izjednačio, a nakon 11 minuta igre u nastavku doveo Middlesbrough u vodstvo. Wayne Rooney je u 74. minuti iskoristio centaršut Parka s desne strane i iz blizine postavio 2-2.
- Najbolje u ovoj utakmici bio je njen ritam. Igralo se zastrašujućim tempom i mislim da se doista radi o fantastičnoj utakmici. Moram reći i da je naš suparnik pokazao da znaju igrati odličan nogomet i zaslužuju doista veliki respekt - komplementirao je Ferguson momčadi koja je nedavno bod uzela i Arsenalu. S ova dva remija Middlesbrough je puno pomogao Chelseaju, koji je sada na samo tri boda zaostatka.
U drugoj utakmici nedjeljnog programa Everton se lako obračunao s uvjerljivo posljednjim Derby Countyjem. Za pobjedu je zabio Osman.

PREMIERSHIP, 33. KOLO
MIDDLESBROUGH - MANCHESTER UNITED 2-2 (Afonso Alves 35, 56 / Cristiano Ronaldo 10, Rooney 74)
EVERTON - DERBY COUNTY 1-0 (Osman 56)

LJESTVICA: 1. Manchester United 77, 2. Chelsea 74, 3. Arsenal 71, 4. Liverpool 63, 5. Everton 60, 6. Portsmouth 53 (-1)...